HTP na pohodu přejeli LEV

05.11.2018

Bartek 4+4, Zverev a Ptáček hattrick (všichni HTP) / Za Lev se prosadil jen Vítovec

Repríza finále 2018 slibovala velký zápas, ale odliv opor Lva udělalo z ozdoby soutěže spíše grotestkní podívanou.

Lev nezačal špatně bránil a poctivě vyhazoval, ale jen do doby než se trefil poprvé Martin Bartek, krásným zakončením jedním dotykem. Jako přes kopírák následovala další trefa Kupce, naopak slovenský tahoun HTP mu poslal milimetrový pas a Lev nepokryl prostor mezi kruhy. Lvu dodalo sebevědomí ubráněné oslabení 3 na 5, ale pak následoval opět zářez hráčů HTP. Zverev si otevřel skóre. Zakončení třetiny měl na svém kontě kapitán mistrů Plaček a HTP vedly už vysokým rozdílem

Lvi se snažili něco vymyslet ale přes skvělou obranu HTP se nedostali tak často aby si vytvořili nějaký souvislý tlak. Naopak ve druhé třetině dostali postupně šest branek. Choc dal dva, Ptáček dal také po dvou Bartek a Plaček ve druhé třetině v uvozovkách pouze jednu branku. Je pravda že Lvi si alespoň také zajásali při brance Vítovce který dorazil střelu od modré Urbana, to ale bylo snížení na 1:8 tedy již bylo jasné že na vývoj zápasu to nebude mít žádný vliv. 10:1 tedy finální skóre po dvou třetinách.

Lev už nemohl vzdorovat a opakoval stále stejné chyby. Volný hráč před Kušnírem a kdykoli šla nahrávka před branku, vždy skončila za jeho zády. A nebo i vyhození na icing, i takový gól dostal Slovák Kušnír v brance Lvů. Už bylo otázkou kolik jen ostrostřelci HTP nasázejí. Ve třetí části tak dokončil hattrick Zverev, Ptáček a Bartek a ten nakonec skončil na čísle čtyři v utkání. Závěrečnou radost si udělal ještě Dan Pecha. Suma sumárum 16:1 pro mistry, ti jasně vedou soutěž a je otázkou zda se najde tým, který by je dokázal porazit.
Lev naopak je jako jediný který nevyhrál ani jedno utkání v divizi A.