Velký obrat Mimoňů proti Intelsolu

05.11.2018

Litomiský a Kulda 1+1 (oba INT) ale jen v začátku zápasu / Stýblo 1+1, Ptáček 1+4 (oba MIM) řídili obrat

Zápas rozjetého Intelsolu proti zatím za očekáváním hrajících Mimoňů měl turbolentní průběh. Nejprve Intelsol jasně vedl ale pak ztratil koncentraci a Mimoni udeřili

Ilusionisté na tři formace hrající byli nažhavení a hned získali první branku. Po ztrátě kotouče v útočném pásmu dokázal Ptáčka objet Pacovský a skóroval. Ilusionisté vedli třetí střelou v zápase. Hned další střelu opět lovil Gross ze sítě. Honetschl se prosadil poprvé v soutěži a poslal Ilusionisty do rychlého dvoubrankového vedení. Mimoňům se příliš nedařilo dostat soupeře pod tlak ale dobré střely měl Hrdel, Ptáček i Hruška. Ale Provazník vypada opět skvěle připraven pochytat snad vše. Gross na druhé straně se také dostával do formy když skvěle vychytal Petreku a následně pokryl šanci Růžičky. Ale přeci jen opět inkasoval Mimoň. Zajíček dal sám branku na 3:0 a hned z další akce se opět radovali Ilusionisté. Dva rychlé pokusy vyslal Vojtěch Kulda a ten druhý se ujal a bylo z toho vedení 4:0. Vypadalo to, že Mimoňům to prostě nepůjde tak jako v minulém utkání. Ale pěknou akcí se vrátili do zápasu ještě v první třetině Ptáček našel Švančárka a ten pohotově Hrdela a padl ten pověstný kontaktní gól. Do konce třetiny se ještě prosadil dlouhán Fišer a zápas byl rázem vyrovnaný a opět otevřený.

Na průběhu utkání se to také podepsalo počtem vyloučení ve druhé třetině oproti první se rozhodčí musel pěkně otáčet. Ale i v brankovišti bylo živo a to především v tom Ilusionistů. Nejprve dal branku Švančárek a nejednou byl zápas těsný jen o jeden gól. Branka to byla velmi pěkná. Následovala kombinace kdy se prosadila Sparťanská legenda Ptáček a bylo srovnáno. Jako vyměnění oba týmy, když se podařilo zakončit pěknou souhru s ptáčkem Stýblovi brankou byl zapás otočený a na Intelsolu byla vidět psychická "deka".

Od té chvíli už měli i střeleckou převahu hráči Mimoňů, Provazník trochu znejistěl a naopak na druhé straně Gross skvěle podržel. A to střelci Intelsolu šancí měli požehnaně. Poloch po dvou dobrých střelách stejně jako Vojťěch Kulda.
Gól se opět ale slavil na žluté straně publika. Švančárek dal další gól, úžasnou přímou trefou a zvýšil na 6:4. To už vypadalo, že se z toho Intelsol nevzpamatuje. Proti tomuto názoru byl ale Litomiský, rozborku obrany zakončil krásně a opět to bylo těsné pouze o jeden gól 5:6

Ve druhé fázi byla ještě k vidění rvačka mezi Veverkou a Konheferem.

Ve třetí třetině museli poctivě odbránit hráči Intelsolu  přesilovku Mimoňů a provedli to exklusivně. Intelsol se po ubráněné přesilovce více pouštěl do útoku, zasypával Grosee ale ten byl na svém místě a perfektně vychytával střelce v tmavých dresech. A tím se otevírala šance pro brejky a přečíslení Mimoňů. Jedno takové zakončil v polovině třetiny Fišer. A hned nato dal další gól Hruška a bylo hotovo. Do konce zápasu se již Intelsol nedokázal brankově prosadit a prohrál tak po dlouhé době. I tak Intelsol drží druhou příčku a může jít určitě vysoko. Mimoňi si zachránili pocit z kvalifkace a nakopli se k dalším výkonům.