Berkut nakonec porazil Domynos v těsném zápase

29.10.2018

Dunchanka hattrick (BER) / Vopava z obrany pálil dvě branky (DOM)

Rychlý zápas dvou našláplých týmů. Běrkut držel své vedení většinu průběhu zápasu, nakonec se tak raduje ze tří bodů.

V první třetině nastoupili aktivně hráči Běrkutu. Při chuti byl Waishle i Sidorov. Navíc chuť se ukázala být veliká především při vyloučení. Domynos měli přesilovou hru, ale dostali branku a do hned dvakrát. Nejprve se prosadil Sidorov z Dunchankovi asistence a následovala trefa Koňeva. Berkut tak dvěmi góly v oslabení vedl 2:0. Domynos se oklepali. Do sestavy se vrátil po zranění, které není ještě plně doléčené Borovský, předváděl opět aktivní hru a skvělé manévry. No na jeden z manévrů byl krátký Muftiev a Domynos snížili. V posledních zápasech se velmi daří Niessnerovi v dresu Domynos a i tento zápas v měl svůj zářez. Vyrovnával na 2:2. Vedení si však sebrali opět hráči Běrkutu na svou stranu. Neumann nedokázal pokrýt pokus Dunchanky který se poprvé v utkání gólově prosadil. 3:2 pro "ruský" tým Běrkutu.

Ve druhé třetině jsme sledovali ostrý zápas a také se celkem rozdalo 14 trestných minut. Zápas se tak kouskoval ale na bruslařském výkonu týmů to nebylo znát. Pro přítomné přihlížející diváky to byl super zápas se vším všudy. Trenér Koněv uklidňoval své hráče a nabádal ať se soustředí hlavně na hokej. Protože první oslabení se nevyplatilo a Muftiev dostal gól na 3:3. Druhá branka Borovského v utkání. Vyrovnaný zápas byl ale opět jen chvíli za pár minut se prosadil drobounký Vaishle, který prostřelil Neumanna. Domynos opět našlápli za vyrovnáním, skvěle hrající Vopava napřáhl a v oslabení srovnal opět na stav 4:4. Pak následovala rozhodující chvíli zápasu. A především skvělý výkon Dunchanky. Dal dvě branky za sebou a poslal poprvé Běrkut do vedení o dvě branky. Po dvou třetinách tak bylo utkání nepříznivé pro Domynos 4:6

Ve třetí fázi bylo vidět že Běrkut chce bránit a obrovská chuť Domynos dělala problémy hráčům v černých dresech. Dvakrát si pomohli faulem, ale Muftief pomohl týmu a udržel nápor ve dvou přesilových hrách soupeře. V té třetí už byl ale krátký na druhý zásah Vopavy, rána od modré rozvlnila síť za golmanem Běrkutu. Schylovalo se k velkému tlaku Domynos v honbě za vyrovnáním, ale zkušený Kazach Roganov a hvězda týmu Běrkutu v oslabení pláchl a rozhodl zápas. Běrkut tak připsal tři body na svou stranu. Domynos po debaklu kterým deklasovali Lva prohráli a přerušili tak dobrou sérii.