Intelsol v závěrečné třetině udeřil proti Běrkutu

22.10.2018

Kuldův hattrick a skvělý Strýček (oba INT) pomohli značnou měrou k týmové výhře Intelsolu / Belov pokryl nájezd Sidorov s Ussovem zahráli dobrý zápas ale výhru neslavili (všichni BER)

Rychle po úvodu zápasu šel do vedení Intelsol střelec Intelsolu Kulda se prosadil po pěkném uvolnění do Veverky. Běrkut se pokusil o vyrovnání ale Strýček skvěle pokryl pokus Ussova. Uběhly jen necelé dvě minuty a Intelsol zvyšoval na 2:0, by to Hraboň. Vypadalo to že Intelsol bude dominovat, ale na druhé straně se probudili hráči Běrkutu a začaly se dít dostihy. Arkhiphov dal první branku kterou vrátil svůj tým do hry. Koňev táhl další dobrý útok, ale Strýček tentokrát zasáhl skvěle. Přesto jsme se dočkali vyrovnání. Ussov vyrovnal na 2:2. Zápas se hrál v opravdu ohromném tempu. Navíc se do úniku dostal Ilusionista Šrámek a mohl zavěsit, ale byl podražen a rozhodčí nařídil trestné střílení, ale o to se postaral skvělý Belov a nedal místo kudy by mohl Šrámek poslat tým do vedení. Po trestném střílení se začalo opět jiskřit a nakonec byl vyloučen Malyšev za krosček, za protesty směrem k sudímu dostal 10 minut a když ještě vztekle třískl hokejkou do plexiskla na aréně a poslal pár peprných slov směrem na led šel do kabiny. Škoda pro tohoto šikovného mladíka, že mu zápas skončil tak rychle, ale je dobře, že se chování tohoto typu potrestalo.

Trestem pro Běrktu větším byl ale gól, který dal Vojtěch Kulda kterému nahrával Jan Kulda. Po třetině byl tak stav 3:2

Ve druhé části zápasu měli v úvodu více ze hry hráči Běrkutu a to díky přesilovkám které se jim ale využít nepodařilo. Až při vyrovnaném počtu hráčů na ledě se trefil Kazašský tvůrce hry Roganov a srovnal stav na 3:3. Zápas byl v tempu a hodně střel mířilo na oba brankaře. Jak Strýček tak Belov ukazovali golmanské parády.
Vojťech Kulda měl opět dobrý zápas a potvrdil to i produktivitou. Dokončil hattrick v polovině druhé třetiny a opět poslal Intelsol do vedení.

Ve třetí třetině se z počátku hrálo více defensivně. Oba týmy věděli, že nechtějí udělat chybu a především Intelsol chtěl držet své těsné vedení.To drželo až do poloviny třetí třetiny. Vysoký Koněv ale dokázal předvést své hokejové kvality a vstřelil branku. Stav byl tedy srovnaný 4:4

Zápas se chýlil do poslední pětiminutovky oba týmy hráli opatrně zezadu aby neudělaly chybu. A nakonec se chyba stala. Běrkut nepokryl Davida Strýčka a ten dostal kotouč za záda Belova.
Běrkut vrhl síly do útoku ve snaze vyrovnat, ale Strýček a především dobře zmobilizovaná obrana vydržela závěrečný nápor a tak Ilusionisté slaví další vítězství.