Kohouti měli na dosah remízů, ale HTP nakonec opět vítězní

18.10.2018

Produktivita v první třetina HTP nakonec stačila / Zbytečná oslabení Kohoutům zkomplikovala vyrovnání

V první třetině se hrálo aktivně na obou stranách. Střel měli na svém kontě více Kohouti, kde se prosazoval klasicky aktivní Krejčík a především nová akvizice Tichý. Kalašnikov však chytal vše do rukavic a nedal šanci k dorážkám. HTP nehráli v nejsilnější sestavě. Chyběl třeba Tlustý nebo Bartek, ale i tak zkušeností tým oplýval i tento večer. První branku dal Dan Pecha, po Kupcově vyslání za obránce. Tréninky tak vedly 1:0. Kupec byl ale při chuťi a po asistenci přidal za nedlouho i gól. Rychlé dva góly, které uklidnili Tréninky. Roosters měli šanci na srovnání stavu. Šnebergr klasicky zavítal na trestnou lavici a doufal, že trest si odsedí celý. A také to tak dopadlo, sice měli Kohouti šance, například Peroutka byl blízko, ale Kalašnikov odmítl. Již ve vyrovnaném počtu hráčů na ledě se opět prosadili HTP. Opět byl u branky jako asistenc Kupec, který prodloužil nahrávku do Bártka a tím, kdo zakončoval byl Dan Pecha. Byla to krásné jedno dotyková akce. Po třetině tak 3:0 pro úřadující šampiony.

Druhá třetina byla především o aktivitě Kohoutů, kteří stříleli, ale k jejich smůle, buď trefili hráče před sebou, nebo šla střela mimo Kalašnikovu klec. Navíc často čekali se zakončením a tak moment překvapení nevznikl a to pokud máte proti sobě tak dobrého golmana není příliš vhodná strategie. Převaha územní sice tedy na straně Kohoutů, ale branka nepadla z žádného z 18ti pokusů.
HTP měli šanci zvýšit svůj náskok, ale tentokrát opět skvělý Novák v brance Roosters zazářil při přesilové hře HTP. Vyloučen byl Nekula. Novák měl ve druhé třetině také práci, samozřejmě hodně práce. Například proti brejku dlouhovlasého Ptáčka, ale i Karel Jeníček, posílal pěknou a nebezpečnou střelu.

Ve třetí třetině se zadařilo relativně rychle Kohoutům v úvodu dát branku. Brankař dobře pokryl , rozehrál na Nekulu ten našel Georgieva a bylo to jen o dvě branky a Kohouti byli natěšení prát se o první body. Snaha byla, ale HTP jsou zkušené mužstvo a dokázalo si vykoledovat dost faulů, za které si šli sednou třikrát na trestnou lavici hráči Kohoutů. Paradoxně, ale oslabení se ukázalo jako výhoda pro Kohouty, alespoň to jedno ve kterém dali branku v oslabení. Tichý zúročil svou aktivitu a celkově okořenil dobrý zápas i gólovým úspěchem. Bohužel pro oko diváka ke konci zápasu, se již nehrál tak kvalitní hokej, zvýšila se nervozita a hra se drobila. Roosters již nenašli cestu jak obejít obranu a Kalašnikova v brance HTP a tak výsledek skončil hubeným vítězstvím Hokejových Tréninků Praha.