Návrat Tlustého a HTP vyhrává nad Wolves

09.10.2018

Tlustý 2+1, Bartek 3+0 (oba HTP) / Kucarov (WLA) čelil 47mi pokusům

I když výsledek nenapovídá do poloviny utkání velmi těsný zápas. Vlci nakonec padli proti silnějšímu týmu, kde válela "megahvězda" Tlustý a Bartek.

Vlci bez své první lajny, která byla z důvodu zdravotních mimo hru nezačali špatně utkání a měli dobrý pohyb. Ale bylo znát, že HTP jsou rozhodně zatím nejsilnějším týmem proti kterému Wolves A nastupují. Hned v první třetině si zachytali oba golmani. Jak Kucarov tak Kalašnikov. Ale nejen golman si zachytal, ale i tyčka, po střele Bartka. Prvním a jediným střelcem byl v utkání Jiří Tlustý, který se vrátil po dlouhé době na led PHM Cupu.

Ve druhé části hry se utrhli hráči HTP a do dvoubrankového vedení. Opět veterán NHL Tlustý nedal šanci kvalitnímu Kucarovovi. Ale Vlci se začali osmělovat stále více a efekt se dostavil Kratochvíl našel Krásu a ten proměnil šanci a překonal Kalašnikova. Netrvalo dlouho a Vlci srovnali s hvězdným týmem HTP na 2:2. Byl to Jakub Hora který trefil mezi betony.

Vyrovnaný průběh zápasu, ve kterém nebyla využitá přesilovka se začal lámat až po své polovině na stranu HTP, tedy favorita. Čistí hattrick slovenského střelce Martina Bartka rozhodla zápas. Rychle za sebou se trefil tento klíčový hráč Tréninků a nasměroval zápas k vítězství. Bartek má silné ruce a umí poslat skvělou ránu téměř bez nápřahu nebo náznaku švihu pro golmany z amatérských soutěží je to velká výzva.

Ve třetí třetině byli vidět i další střelci. Šnebergr se po delší době trefil a zvyšoval již na 6:2 a poslední branku vítězného týmu zaznamenal aktivní Dan Pecha. Vlci se snažili ale na koncentrovaného kalašnikova vyzráli už pouze jednou při snížení stavu na 7:3. Robert Reiss byl posledním střelcem utkání.

Favorité s nabitou sestavou opět přehráli dalšího soupeře.