Souboj "těžkých vah" nakonec pro šampióny

28.09.2018

Bartek 1+2 (HTP), Za Berkut válela 15ka / Rychlý a velmi kvalitní hokej

Dlouho očekávaný zápas kdy do sezony vstoupili jako jedni z posledních hráči HTP. Běrkut byl odhodlaný a to i díky zvláštnímu trejdu v den zápasu, kdy je opustila opora Zverev. Nakonec však HTP vedení udržely.

Dlouho od začátku utkání se hrálo bez branek. Obě strany velmi dobře bruslily ale do černého nikdo ze střelců na obou stranách nezakončil, nebo byli proti skvělí brankaři Belov a Kalašnikov. Skóre se otevřelo až v přesilové hře. Za příliš mnoho hráčů na ledě dostala trest hráčská lavice Běrkutu a když Kulich využil nabídnutou přesilovku, Waishle který odpykával trest pouze věšel halvu do dlaní. HTP se tak ujaly vedení.

Oba týmy hrály ve vysokém tempu. Běrkut srovnal zápas brankou z kruhů trefil se hráč s patnáctkou (jméno doplníme, v evidenci PHM vznikla chyba, prosíme o pochopení) Další kdo se prosadil byl hvězdný Bartek, překonal Artema Belova mezi betony. HTP pěkně zakombinovaly a byl z toho druhý gól. Následovala velká šance Sydorova, který však nevyzrál na Kalašnikova a vznikla z toho šance pro kontrující Tréninky. Ti dali svůj třetí gól. Kupec nezaváhal po skvělé přihrávce Bartka. Po třetině tak stav 3:1 pro favorita.

Ve druhé části se stále více hrálo v obrané třetině HTP. Překvapení pro všechny přihlížející bylo, že Běrkut lépe bruslil a dostával se do pásma a ohrožoval Tréninky, ne ale tak často Kalašnikova. Většina střel mířila mimo tři tyče a to byla pro Běrkut velká škoda a štěstí pro HTP v čele se Kalašnikovem v brance. Ten měl 7 zákroků a mnoho pokusů šlo do zadního mantinelu. Na HTP je úžasné, jak dokáží bleskově udeřit a to se stalo i ve druhé třetině, počkaly si na svou šanci a proměnily ji. Ptáček dal svou první branku v sezoně a pozor asistoval Bártek, ne Bartek. 4:1 po druhé třetině.

Poslední třetina byla stále zajímavá. Nic nebylo rozhodnuto a když opět patnáctka v bílém dresu Běkrutu dala gól, bylo to o to zajímavější. Běrkut stále více kousal a Kalašnikova se musel hodně otáčet. A nakonec se strhlo ještě velké drama. Waishle využil dobrého bloku svého spoluhráče a poslal pěknou střelu do víka a Kalašnikov jen promáchl. Bylo to o dvě branky a "v laufu" byl "ruský" tým. Další útok se valil na obranu HTP. Ze zámku se však utrhl Bartek s Plačkem. Bartek perfektně našel Plačka a kapitán tak zvýšil opět na rozdíl dvou branek. Byl to důležitý moment pro HTP do konce totiž už jen Roganov snižoval na konečných 4:5 a tak šampion vstoupil do soutěže vítězně, zatímco Běrkut udělal skvělý dojem, ale je stále bez plného bodového zisku.