Remíza, bitka, trestné stříení to byl zápas Lva s Vlky (A)

28.09.2018

Smutek (LEV) "hattrick" v trestných minutách, Študent (WLA) proměnil trestné střílení a přidal další gól z brejku

Lev po dvou remízách nebodoval naplno ani na třetí pokus. Vlci těžili paradoxně v oslabení a v zápase to na konci pěkně jiskřilo

Začátek utkání byl opatrný z obou stran. Hrálo se pevně v defenzívě, ale více ze hry měli Lvi. Poslali na Kucarova mnoho střel hned v úvodu a tak se golman Vlků mohl pěkně zahřát. Lev netradičně nehrál na tři formace ale na rychlosti hráčů to nebylo v první třetině znát. Naopak Vlci měli tři plné lajny a hráli velmi zodpovědně.

Lev se poprvé prosadil a byla to pěkná trefa nové akvizice Blažka, který poslal krásně švihem za záda Kucarova. Lev vedl jedna nula a měl několik dalších šancí. Šanci dostali Vlci na srovnání při vyloučení Smutka za nedovolené bránění, ale obrana Lvů odolala. Kušnír kryl i pokus šikovného Knapa. Do konce třetiny se nikdo další neprosadil a tak byl stav 1:0 pro Lvy.

Ve druhé třetině se hra vyrovnala i střelecky Vlci se více osmělovali a vyráželi směrem na Kušníra častěji a zvýšili kadenci střelby. Ale Kušnír měl svůj lepší den, nebo lépe napsáno večer. Přesto došlo na vyrovnání v přesilové hře se prosadil Kučera, ale byl to spíše vlastní gól Lva, který si kopl nahrávku do vlastní branky.
Podruhé v utkání byl za nerozhodného stavu vyloučen Smutek za zdržování hry. Jeho trest přečkali Lvi s vypětím všech sil. Vlci zatápěli, ale zapomněli na zadní vrátka a Smutek, který vyskočil z penalty boxu dostal od Hudlera nabídku, kterou mazácky využil. Klička do backhandu a i když se Kucarov roztáhl jak mohl, brance nezabránil. Lev vedl 2:1

Do konce třetiny se začalo přiostřoval a píškala sudího Výborného nezůstávala němá. Byli jsme svědky dalších přesilovek pro Vlky. Skóre se však neměnilo a Lev vedl 2:1

V poslední části zápasu se již hrálo pěkně od podlahy, ale také velmi rychle oba brankaři se museli otáčet. Horké chvilky si měli zažít Vlci, když se jim nakumulovaly tresty. Za tři podražení a jedno zdržování v krátké chvíli. Lev měl výhodu dvou můžu na ledě a sevřel Vlky. Ale chyba při rozehrávce způsobila, že se do brejku utrhl blesk Študent a vracející se obránce ho zastavil nedovoleně. Sudí tak nařídil trestné střílení. Študent se rozjel a prostřelil Kušníra jakoby to pro něj byla rutina. V oslabení tří proti pěti tak Vlci srovnali stav zápasu.
Dále pokračovala přesilová hra Lvů, ale přinesla za situace 5 na 4 další komplikaci, opět špatné rozehrání, opět Študent a opět překonává Kušníra.

Vlci otočili průběh zápasu a měli psychickou výhodu na své straně. Do konce utkání zbývalo již jen čtyři minuty. Lev se tak pustil do útoku a Urban poslal s vědomí malého množství času střelu z nulového úhlu ve snaze poslat kotouč před branku a k jeho radosti kotouč skončil za zády Kucarova.

Závěr zápasu se ještě urodila zajímavá podívaná pro pár diváků, ale i hráčů. Křivský se nepohodl s Kratochvílem a byla z toho pěkná mela. Pěstní souboj ohodnotil rozhodčí trestem 5+ do konce hry a tak oba hráči v posledních minutkách chyběli svému týmu.
Možná i proto se nic již nepřihodilo a Vlci remizují se Lvem. Pro Lva třetí remíza, Vlci berou bod po plném zisku v uplynulém kole.