Opět remíza mezi Mimoni a Gladiátory

22.02.2018

Branka Mimoňů při power play 24 vteřin do konce. Gladiátoři ukázali skvělou techniku. Irbe v jejich brance čaroval

Oba týmy již s jistoutou Play Off ladili formu v tomto utkání. Úvodní zápas skončil remízou a i tento večer se týmy rozešly smírně, ačkoli až tak míromulovné utkání to nebylo. Oba týmy chtěly vyhrát a byl to pěkný hokej hoden PHM Cupu. Gladiátoři dvě minuty před koncem dali na 3:2 ale závěry jsou prostě Mimoňské, dokázali vyrovnat 26 vteřin do konce při power play

První třetina

Od začátku velmi hezký technický hokej. Diváků bylo mnoho na tento zápas a určitě nikdo nelitoval, protože hokej byl opravdu pohledný. Gladiátoři nastoupili s vervou a začali kousat hned od začátku, ale Gross se dostal do provozní teploty a chytal všechny pokusy, jak Havla tak nebezpečného Íbla. Na druhé straně Mimoni si nevypracovali tolik šancí, ale paradoxně první velkou využili. Karabec dostal od dvorního nahrávače Ptáčka kotouč a zavěsil za Irbeho. Po pár minutách hry tak vedli Mimoni a vedení udrželi až do konce třetiny

Druhá třetina

Ve druhé části hry se hrálo aktivně a více se začali prosazovat útoční lídři Mimoňů a Irbe musel vytahovat skvělé zákroky a dařilo se mu i v obtížných pozicích. Nejeden zákrok lapačkou byl doslova výstavní. Přesto se Karabcovi v bílém dresu podařilo dostat kotouč za jeho záda a poslal tak svůj tým do dvoubrankového vedení. Stadion opravdu vybouchl radostí při tomto gólu. Gladiátoři však byli trpělivý a dotěrní. Havel jako správný kapitán si vzal na starosti kontaktní branku protáhl se drze středem a překonal Grosse. Následovala velká šance a sporný moment, kdy Mimoni již mysleli, že kotouč je za zády brankaře Gladiátorů, ale nebylo to tak, ten byl přímo v lapačce. Možná i tento gól povzbudil v aktivitě Gladiátory a ti se dočkali srovnání. Sedlmajer se prosadil za asistence Rudnieva, branka padla zásahem ve vzduchu, baseballový úder tak překonal Grosse. Bíža v černém dresu byl ještě vyloučen za podražení, ale Mimoni se v přesilovce příliš nesrovnali a tak zůstala nevyužitá

Třetí třetina

Poslední fáze byla hodně zajímavá. Spousty střel měli Mimoni, ale Irbe potvrdil svůj skvělý večer. Hruška i Valenta si na něm vylámali zuby. Drzý průnik Rudnieva rozvířil situaci, hasil na poslední chvíli až Vejmelka, který ho podrazil tak, že Rudniev vychýlil branku ze svého místa. Lehká prodleva a nabídnutá přesilovka pro Gladiátory, ti ji však nevyužili. Mimoni v čele s Grossem byli pozorní. Blížil se závěr třetiny, když dvě minuty před koncem Zverev dal branku na 3:2. Tento tahoun svého týmu tak dostal Gladiátory do slibného vedení. Mimoňům běžel čas velmi rychle a museli sáhnout ke hře v šesti hráčích, hra vabank. Už to vypadalo, že se nepodaří dostat do třetiny a tak zkusil své schopnosti skvělý Franta Ptáček, projel drze do třetiny a backhandem poslal křížnou nahrávku na pravý kruh, kde byl Tomáš Tóth, který vyrovnal 24 vteřin před koncem. Opět skvělý závěr Mimoňů, Gladiátory může mrzet ztráta koncentrace v závěru, přesto vyrovnaný zápas a skvělé představení obou celků