Projekťák končí skupinu výhrou nad Lenovem

22.02.2018

Pět gólů Šípa (PRO) rozhodlo utkání. Lenovo se probudilo střelecky pozdě, i když tlačili a hráli hokejově

Zápas který už o postupujících nerozhodoval, vše bylo již jasné měl i tak dobrý náboj. Lenovo se chtělo rozloučit výhrou, překrásně kombinovalo a zamykalo Ústav, ale ti se vždy z tlaku vymanili a většinou dali gól. Šťastnější byli hráči Projekťáku a prohra Lenovu jen podtrhla letošní mizérii.

První třetina

Ústav začal aktivně v zápase a dočkal se první branky z hole Urbana, který backhandem využil závar a vsítil. Báča na druhá straně z pravé strany vyrovnal velmi rychle. Pak jsme sledovali mnoho skvělých zákroků, hra se přelévela ze strany na stranu. Především Berounský měl hodně práce při tlaku Lenova, ale chytal opravdu dobře. A byl klíčovou postavou pro Projekťáky v celém utkání. Do konce třetiny se prosadil Šíp, Halota ho krásně našel při souhře dva na jednoho a byl to gól na dva jedna pro Ústav

Druhá třetina

Ve druhé třetině měla na pilno obrana Projekťáku. Lenovo mělo opravdu dlouhé zámky a Ústav se často zachraňoval pouze vyhozením. Jenže Lenovu se nedařilo překonat Berounského, který se opravdu zapotil, ale vychytal v klíčové třetině nulu. A k údivu všech jak hráčů tak diváků, kterých bylo hodně v ochozech a bistru dal z posledních sil střílející Šíp svůj druhý gól. Šíp se jen snažil vyvést kotouč a dát šanci vystřídat spoluhráčům, ale střelou na konci akce překvapil Straku. Opět Projekťáci přestáli další tlak. Lassig z Lenova kroužil co to šlo v útočném pásmu, kombinoval s Jungmannem, který ale minul ve své velké šanci. A tak opět při vyvážení kotouče se doslova skrz obránce protlačil Fojt a zavěsil za záda Straky a zvýšil na 4:1

Třetí třetina

Pro Lenovo určitě bylo velmi psychicky těžké, že zápas ve kterém byli lepší se vyvíjel špatně výsledkově ale šli do poslední části odhodláni s výsledkem něco udělat. Snížili na 2:4. Trefil se nový muž Kečkemeti po pěkné kombinaci s Durdíkem a Lassigem. Následoval sporný moment, gól který padl/nepadl, přesto byl připsán a uznán sudím Kovaříkem. Muller tak mohl slavit snížení na rozdíl jediného gólu. Ale Ústav měl svého kanonýra Šípa. Ten si pět vybojoval kotouč ve střední třetině a prostřelil Straku a vrátil Ústavu klid. Ústav si vypracoval také tlak ve třetí třetině a těžil z toho opět Šíp, který využil skvělé kombinace s Čermákem a Hurníkem. Ústav vedl 6:3. Lenovo ale nesložilo zbraně. Lassig se si užil chvíli své slávy krásně se dostal až před brankaře a do víka zavěsil. Kdo jiný ale mohl odpovědět na Lassigův gól než nabuzený Šíp. Vystřelil opět přesně a dal svůj pátý gól v zápase. Korekce v závěru Lenova z hole Eliase na 5:7 už nic neřešila.