Roosters udrželi postup na úkor Domynos

25.02.2018

Neproměněný nájezd a sporný gól zlomil Domynos. Novák kohoutům opět zachytal. Pospíchal pečetil do prázdné branky

Přímý souboj o Playoff ve kterém Domynos vedli 2:0 nakonec Roosters otočili a udrželi v dramatickém závěru vedení. Sympatický tým Domynos tak je vyřazen z boje o letošní PHM Cup.

První třetina

Oba týmy braly zápas vážně a od začátku byla cítil lehká nervozita a čekání na chybu soupeře. Týmy hrály opatrně. Aktivnější ale byli Domynos, Semerák zkoušel pěkně, ale Novák byl v kleci kohoutů na místě. První gól dali po chvilkovém zámku hráči Domynos Tůma vystřelil a dobře se zorientoval Satin a dorazil střelu za záda Nováka. Domynos se tak osmělili a zdálo se že bruslí lehčeji než Kohouti. Navíc po deseti minutách hry přidal další branku po skvělém brejku Borovský. Vykoupal Nováka do backhandu a zvyšoval na 2:0. Roosters se ale začali dostávat do hry v prvním větším závaru se jim podařilo snížit. Jindrák poslal na Béma ten vystřelil, kotouč zvedl někdo z obránců Domynos a ten plachti za Diviše, který nemohl vědět kde je vysoký kotouč a v brankovišti se nejlépe zorientoval Krejčík a dal kontaktní gól. Vyrovnání přišlo za pár střídání a byla to sporná situace. Obdobná jako branka národního týmu v závěru utkání s Kanadou na Olympiádě 2018. Tam však sudí Červenkovi branku odepřeli, v PHM Cupu však rozhodčí gól Pospíchalovi přisoudili. Jestli byla hůl nad úrovní tyčky už nezjistíme, branka platila. Po třetině tak srovnáno 2:2

Druhá třetina

Do druhé fáze opět vlétli lépe hráči Domynos. Niessner pěkně zakládal útoky a Borovský se Vopavou se dostávali do šancí, ale Novák dobře chytal a držel vyrovnaný stav. Poprvé v zápase se dostali do vedení Kohouti když opět z dorážky kdy Diviš sice dobře vyrazil, ale dorážku již nepohlídali jeho obránci. Georgiev tak dal vedoucí gól. Za hákování byl vyloučen kohout Koláčný a na trestné si dlouho nepobyl, protože přesilovku využili Domynos. Borovský se prosadil a vrátil úsměv na tváře hráčů Domynos. Následovalo trestné střílení, kdy byl hákován v úniku Satin a dostal šanci sám proti Novákovi. Satin se rozjel odhodlaně, zvolil tzv. ruský blafák, ale Novák byl jako zeď. Šance na trhák se nekonala, naopak paradoxně za krosček vyloučen celkem zbytečně Vlček a sedm vteřin do konce třetiny se prosadili Roosters. Gašník poslal Roosters do vedení. Po třetině tak svítilo na světelné tabuli 4:3 pro Roosters.

Třetí třetina

Domynos věděli, že musí bojovat, bohužel pro ně kvůli časovému skluzu se hrálo na hrubý čas a tak jim utíkala třetina nesmírně rychle. Přesto dokázali zasypat Nováka celkem 17ti pokusy, ale ten předváděl úžasné zákroky. Roosters již zaujali jasně taktický styl hokeje, vyhození a pečlivá obrana. Domynos věděli, že jen výhra je posouvá dál a Borovský dostával hodně icetimu, stejně tak Vlček se Semerákem, ale jejich šance zůstaly nevyužité. Necelé dvě minuty do konce brankář Diviš na střídačce Domynos, Kohouti již jen vyhazovali a až v samotném závěru se pustil do výpadu na prázdnou branku Pospíchal a pečetil výsledek.

Na zápase byla početná skupina fanoušků a děkujeme za návštěvu, sledovali pěkný hokej, hodný souboje o Playoff