Lev přešel přes Lenovo do play off

14.02.2018

Desítky skvělých zákroků Straky nepomohly Lenovu ke snu o postupu. Mihál hattrickem režíroval vítězné tažení Lvů

Boj o Play Off, to byl zápas v Bílé skupině. Lev toužil minimálně po bodu, Lenovo muselo vyhrát a to ještě o hodně gólů. Bohužel Lenovo poznamenáno marodkou a absencemi hrálo jen v sedmi statečných. Nakonec loňský bronzový tým PHM Cupu Lev vyřadil stříbrný tým Lenovo.

První třetina

Ostrý nástup, hned po buly malý Lví štírek Regner se řítí sám na Straku a ten předvedl první skvělý zákrok lapačkou a uklidnil divokou situaci. Další šance následovala a opět Straka máchá lapačkou po střele Křivského. Ostrý a náročný start pro Lenovo. Lev však navyužil a i na druhé straně se začalo něco dít. Dobře se prosadil Došlý a ohrozil Křepelu. První platný zásah padl v polovině první třetiny a Mihál využil kombinaci s Křivským a poučen zkusil tentokráté stranu vyrážečky a upsěl. Lev vedl jedna nula. Následovala pasáž lehkého čekání na chybu. Lenovo nechtělo moc otevřít a šetřili síly a Lev přeci jen byl ještě nervózní z důležitého zápasu. Nervozita stoupla když se prosadil Horečný z Lenovo a vyrovnal. Střelu kterou Křepela neviděl ještě lehce tečoval obránce Lva. bylo srovnáno. Lev byl aktivní Regner měl několik pěkných pokusů i Urban se dokázal dostat do šance, ale Straka byl skvělý. Na konec třetiny však Lev udeřil a byl to Regner, který dal krásný věšák do šibenice.

Druhá třetina

Lev začal aktivně a opět to před Strakou žilo. Lev začal Lenovo zamykat, což se ukázalo jako důležité ke konci zápasu kdy docházela síla jen sedmi statečným z Lenova. Navíc si Lenovo komplikovalo ve druhé části hru, když se nechali dvakrát vyloučit, jmenovitě Tomka. Oslabení však zvládli skvěle ubránit. Ve vyrovnaném počtu hráčů se však prosadil Mihál. Regner kroužil ve třetině a počkal si na nejlepší moment a Mihálovi poslal přímo na lopatu a ten dal svůj druhý gól. Lenovo se v záhy dočkalo své radosti také, ukolébali Lva a Muller překonal, spíše přímo prostřelil Křepelu pod ramenem. Stav tedy 2:3. Napínavé utkání však zlomila druhá lajna Lvů, Zamrzla dostal od Urbana nahrávku na vrchol kruhu ten chvíli hledal možnost na přihrávku, ale vystřelil a udělal dobře, kotouč se zastavil až o síť za Strakou. 4:2 po dvou třetinách.

Třetí třetina

Lev už věděl, že receptem bude zamykat a unavit soupeře, první lajna roztáčela pevné zámky a bylo znát že Lenovou to už ani dopředu příliš nejede. A tak jsme mohli sledovat další oslavu hattricku, když Mihál si drze vzal kotouč od obránce, který se chystal rozehrát a hned poslal kotouč do víka. Skvělé představení tohoto slovenského mladíka. Závěrečnou úpravu skóre zajistil Zamrzla, který kombinoval opět s Urbanem, ten odlákal obranu i brankaře na svou stranu a Zamrzla už jen dokončil celé dílo. 6:2 finální skóre zápasu. Je jasné o postupujících ze skupiny Bílé barvy. Dál jde Lev a Ústav. Lenovo bude hrát play out skupinu