Lev v závěru ztratil zápas  s Projekťáky 

25.01.2018

Koňák (PRO) chytal "extraklasu", snaha Mihála s Slavíkem (LEV) body nepřinesla

Poprvé na nový stadion vyjeli hráči "prastarého" týmu. Přes třicet let zkušeností s amatérským hokejem zřejmě způsobilo, že Projekťáci vyzráli možná na lépe se pohybující Lvy.

Zápas byl v dobrém tempu a byl to od počátku pěkný útočný hokej. Několik diváků kteří ještě zůstali z prvního zápasu se určitě bavili. Bohužel museli i sledovat jak Lev ztratil svého tahouna Smutka, který dostal kotoučem do obličeje a skončil pro něj tento zápas. Lev musel přeskupit formace a bylo vidět, že sestava je trochu rozházená, toho využívali Projekťáci a drali se před Seidla, který hájil Lví klec. První gól pak padl právě do jeho sítě. Prosadil se Filip do pravého dolního rohu branky po pěkném trháku. 

V druhé části byl Lev nejaktivnější, Mihál hýřil pohybem a dělal problémy a bral sílu jen třem zadákům Ústavu. Ale gólově mu to nevycházelo, to proto, že se skvěle rozchytával Koňak. Ani snaha o zakončení dva na jednoho Lvům nevycházela, prostě finální zakončení nevyšlo. Až při skákavém kotouči v brankovišti, kdy Koňák myslel, že kotouč má pod kontrolou do něj šikovně ťukl nejaktivnější Lev Slavík a vyrovnal. Projekťáci ale hráli trpělivě, snažili se dobře roztahovat hru do šířky a následně se tlačit k dorážkám a také to vyšlo Šípovi, který dorazil Rejmonovu střelu od modré. Lvům v této části hry pomohl velmi Seidl, který kryl hlavně najíždějícího Urbana a vychytal ho při každém jeho drzém průniku. Po dvou třetinách tak stav 2:1 pro Ústav.

Fanklub zvýšil aktivitu a unavení Projekťáci již trochu polevili a tak došlo na obrat skóre. Vítovec který se tlačil celý zápas před branku tečoval Hrstkovu střelu a za chvíli po krásné kombinaci dal branku Voršilka, zůstal sám mezi kruhy a trefil přesně. Lev nabral dech a byl jich plný led, ale v brance exceloval Koňák, ten ukazoval rozštěpy i lapačku v plné pohotovosti. Mařil jeden pokus za druhým. A to dalo naději Ústavu. A ještě zmobilizovali své poslední síly a vrhli se do útoku, ale Šíp ztroskotal na Seidlově zázračném zákroku špičkou betonu a po něm likvidoval pohotově další dvě dorážky. Přesto došlo na vyrovnání, Oslzla srovnal na 3:3. Ovšem Slavík z Fanklubu pak z kruhu střílel přesně do růžku a opět otočil na svou stranu. Ale závěr patřil Projekťákům, tři minutky do konce, ztrácí vedení Lev. Nejprve propadli Lvi a nechali ujet tři na dva a ti si poradili s bravurou. Kombinací zakončili až do sítě. A těsně před koncem ještě dokonal dílo Šíp, Halota mu poslal krásně před branku a Šíp usměrnil za záda Seidla. Závěrečná power play již nic neřešila. Zápas skončil možná překvapivou výhrou Projekťáků nad rozjetými Lvy.


Projektový Ústav
Góly: 5
Střely: 40
Trestné minuty: 2


Fanklub Lev Praha
Góly: 4
Střely: 30
Trestné minuty: 0