Přestřelka v modré skupině, Mimoni poráží Rex

24.01.2018

Hrdel (MIM) zpět v akci, 8x do černého! Buretrick Klečky (REX) už nezachránil jeho týmu ani bod.

Druhý zápas pro Mimoně na Padoku. Pro Rexe premiéra. Rex nastoupil s náhradním brankařem Berounským. Mimoni v silné sestavě do které se vrátil ostřostřelec Hrdel a zařídil výhru Mimoňů! 

Oba týmy hned od úvodu ukazovali velkou hokejovou kvalitu a chuť hrát svižný plynulý, konstruktivní hokej. Do vedení šel tým Mimoňů a poprvé a rozhodně ne naposledy o sobě dal vědět "pan střelec" Hrdel. Na tento gól ale dokázali odpovědět hráči Rexe po pěkné akci celého útoku zakončoval Klečka. Hrdel však byl při chuti a po kombinaci zakončil za záda Berounského, který jinak velmi dobře strážil branku Rexe. Opět podobný scénář opět odpověď, Erbrtovo vybídnutí využil Klečka, nedal šanci Grossovi. Přesto však do konce první třetiny přetáhl vedení zpět na stranu Mimoňů Hrdel, dokončil tak hattrick. Rex ještě přestál jedno oslabení bez inkasované branky, ale zároveň ani nedokázal využít nabídnutou přesilovku.

Do druhé části vlétly oba týmy aktivně a šance střídala šanci, oba brankaři předváděli skvělé zákroky. Ale nakonec se přesto s góly roztrhl pytel. Kdo jiný než Hrdel, čtvrtý jeho gól a pozor stále ne poslední. Vše běželo dle "ohraného" scénáře, odpověď Rexe v podobě snížení a hattrick dokončil výtečný Klečka. Konečně hlasatelka mohla hlásit na straně Mimoňů jiné jméno a byl to Švančárek, který prostřelil Berounského a Mimoni již odskočili na 5:3. A Mimoni se tímto chytli a začali přeci jen ve hře lehce dominovat. Tóth přidal šestý gól a pak tu máme pro "změnu" opět dvě slepené branky Hrdela. Po druhé třetině tak stav vysoko nepříznivý pro Rex 3:8.

Bylo však velmi sympatické a především obdivuhodné, jak Rex našlápl za stíhací jízdou ve třetí fázi hry. Bylo jasné, že nezbývá než dát hodně gólů a proto se otevírala okna v obraně. Toto první okno ještě využil Hrdel a opět trochu zmrazil ambice v červeném hrající Rex, ale ti našli recept na skvělého Grosse. Erbr se chytl a dal řekněme kontaktní gól. Pokračovalo se dál. Černý zakončil skvělou souhru. Rexe byl plný led a i když se dostal do protiútoku Mimoni, Berounský držel naděje Rexe na další snížení. To přišlo za chvíli a čtvrtou branku dal Kleška a bylo mu to málo, přidal svůj pátý zásah a to už snižovat dokonce na 7:9. Vzhledem k časové tísni však nezbylo už tolik času na srovnání a i když vrhli všechnu sílu do útoku dostali poslední gól právě Rexové. Hrdel dal svůj poslední gól celkově osmý. Není to rekord ligy, ale je to slušná porce zářezů na pažbě. Když se Mimoni sejdou jsou silní, Rex odehrál skvělé utkání, opět pěkný hokej. Mimoni tak jdou do vedení v tabulce a Rex bude muset sbírat body v odvětě a v zápase proti Gladiátorům! 


HC REX BOHEMIA
Góly: 7
Střely: 39
Trestné minuty: 2


HC PRAGUE MIMONS
Góly: 10
Střely: 45
Trestné Minuty: 4