Kohouti neprostupná zeď i pro Domynos

22.01.2018

První nula v PHM Cupu pro Nováka, hattrick Krejčíka z Roosters. Domynos zcela bez střelného prachu

Domynos již před utkání avizovali velkou marodku a obavu tak ze své síly. Roosters tradičně nastoupili na dvě formace, Oba týmy excelovaly ve svých skupinách a tak zápas sliboval těsný souboj. Zápas byl vyrovnaný aktivita se přelévala z jedné strany na druhou, ale efektivitu měli na své straně výhradně Kohouti a zaslouženě vyhráli

Do první třetiny nastoupily oba týmy v tempu. Nejprve se zdálo že otěže budou držet Domynos, ale z úvodního tlaku nic nevykřesali. Naopak, právě Domynos udělali první chybu, ztráta na útočné modré a do brejku se tak dostal Blahovec a zajistil Kohoutům první gól. Domynos chtěli hned odpovědět, ale střely létaly jen přímo do Nováka,  který kryl vše s naprostým přehledem. Za chvíli opět další chyba Domynos, nepokrytý hráč před brankou, z poza brány dostal ideálně a dotlačil za záda Neumanna. První gól Krejčíka. Po chvíli přidal další gól již podruhé mu krásně připravil Georgiev, který se ale u akce smolně zranil a odstoupil z utkání. Doufáme, že bude v pořádku. Roosters vedli 3:0 vcelku hladce. Domynos se jen těžko vzpamatovávali a tato studená sprcha na ně tekla dál, protože Soulek nahodil od modré čáry při zámku a bylo to už 4:0.

Kohouti se mohli tedy dále soustředit především na obranu, v čem jsou v letošním PHM Cupu průběžně nejlepší. Domynos naopak věděli, že musí zabrat a nástup do druhé části měli skvělý. Borovský proháněl soupeře ve třetině, hledal spoluhráče, servíroval, ale bylo to vše bez střelby. Bezmála minutový zámek a bez střelby. Až postupně si začali hráči Domynos zvykat, že najít volné hráče je těžké pokud jsou tak dobře obsazení skvělou defenzívou Kohoutů a začali střílet, ale k jejich smůle byl tento večer Novák naprosto nepřekonatelný, vše pokryl. Nedá se říct, že by Neumann na druhé straně v dresu Domynos nechytl spousty šancí, naopak dařilo se mu, ale přesto ještě jednou lovil ze sítě. Krejčík totiž dokončil po kombinaci se Staňkem svůj hattrick. Domynos nevyužili ani dvě nabídnuté přesilové hry. Prostě tento večer zvlhl všechen střelný prach.

Třetí třetina byla nahoru a dolu. Aktivnější byli Domynos, kteří prahli alespoň po jednom čestném úspěchu. Snažil se jak Urbánek tak i zezadu dobře organizoval manévry ve třetině Jíša, ale ke gólu to nevedlo. A opět se ukázala jak účelná je hra Roosters, kdy když už byli déle v oslabení klidně vyhodili. Nula vzadu, na tu je vždy tým pyšný a Kohouti to zvládli. Udrželi skvělé střelce Domynos u ledu a tak mají vcelku jednoznačně vyhlížející vítězství, ačkoli zápas byl naprosto vyrovnaný.

Zápas přilákal do ochozů i diváky, kterým tímto děkujeme za návštěvu, bylo nám ctí zorganizovat tento zápas a mít vás u toho

Domynos tak musí zapnout a v posledních třech zápasech jim půjde o hodně, Kohouti nakročili do skupinové fáze tou správnou nohou, nebo lépe řečeno správným "pařátem" ? :D