Drink Team porazil PUK a jde do čtvrtfinále

19.02.2018

PUK nenavázal na předchozí dobrý výkon. Drink Team s přehledem vyhrál. Zachytal Príhoda a Krejča rozdával skvělé nahrávky

Šlo o boj o Play Off, ale jiskru zápas trochu postrádal a tak Drink Team vcelku klidně získal všechny body a poslal PUK do Play Out.

První třetina

Již od začátku bylo vidět, že PUK nemá homogenní tým. Lajny narychlo složené se nedokázali dobře organizovat a v přechodu z pásma opět kupily chyby za chybou. Drink Team se tak dostával do šancí a dokázal proměňovat. První branku si zajistil sám Hadáček, drze sebral kotouč obránci a sám zvedl do pravého horního růžku. Netrvalo dlouho a střelou z mezikruží se prosadil Smrž. Drink Team dobře bránil modrou čáru a PUKu se tak těžko dostávalo do pásma a když už v útoku byli otáleli se zakončením. Jen ojedinělé pokusy chytal jistý Príhoda. Závěrečný gól první třetiny dal po kombinaci s Brandejsem střelec Drink Teamu Jirman. Tři nula po první třetině.

Druhá třetina

V druhé části hry se PUK trochu probudil a byl aktivnější, ale Príhodu, jsme v PHM Cupu takhle chytat ještě neviděli. Eliminoval jednoho střelce za druhým. Mladičký Matěj Vymětal měl několik dobrých průniků, ale na brankaře nevyzrál. Posila, která vážila cestu až z Chomutova David Roubal, také ukazoval ostatním že by to mohlo jít, ale i jeho střely končily v náručí Príhody. PUK měl šanci dokonce ve dvou přesilovkách, ale žádný nacvičený signál nebo zámek jsme neviděli. A tak jediným střelcem a změnu skóre na scoreboardu zajistil opět hráč Drink Teamu a svůj druhý gól dal Hadáček, kapitán týmu.

Třetí třetina

Ve třetí třetině již bylo jasno, PUK sice zlepšil souhru i přechod přes do pásma, ale finální nahrávka a malý tlak do brány nedal šanci na zdramatizování utkání. A tak si Drink Team hrající v klidu vypracovával mnoho pěkných šancí. Smrž dal pěkný gól přímo z ideální pozice mezi kruhy, poslal pod víko. Jirman se zapsal také do listiny střelců, trefil pod vyrážečku brankaře Bálka. Čestný úspěch HC Nový PUK zaznamenal dlouhovlasý, šikovný Matěj Vymětal. Korunoval svůj dobrý výkon, proháčkoval se až k zakončení a Príhodu překonal. Stav byl však 1:6 do konce zápasu již mnoho nezbývalo a tak se PUK pomalu loučil s postupovými nadějemi. Naopak Drink Team ještě slavil jednou a dokonce mohly létat čepice na ledovou plochu, viděli jsme Hattrick Hadáčka. Krásně se uvolnil a rozvlnil síť naposledy v zápasech černé skupiny letošního PHM Cupu.

Drink Team tak po dvou výhrách slaví postup do čtvrtfinále. Kde ho bude čekat jeden ze silných týmů. Mimoni nebo Gladiátoři. PUK naopak může svou reputaci napravit v Play Out fázi, kde narazí na Lenovo, Rex a uvidíme kdo z červené skupiny sestoupí.