Roosters ztrácí zápas až v závěru a HTP slaví

19.02.2018

HTP opět museli dotahovat náskok Kohoutů. Bartkovi se opět dařilo. Kalašnikov i Novák chytali extra klasu!

Skvělý hokej, krásné akce. To byl boj o důležité body mezi HTP a Roosters. Kohouti začali perfektně, ale HTP opět dokázali v závěru vyhrocené třetí třetiny otočit zápas. Pospíchal se v kohoutím dresu ukázal jako dobrý trumf. Vítězná branka HTP patřila navrátilcovi Franku Kučerovi

První třetina

Hned z kraje zápasu se hrálo v tempu, který se nedá nazývat rekreační nebo amatérský hokej, prostě to byl hokej jako řemen, jak avizovaly poutače na zápas. První branku dal do dolního rohu z pravého kruhu kapitán kohoutů Staněk. Stejně jako v prvním utkání šli tedy hráči v bílém do vedení. Šnebergr opět ukázal svůj přehled a srovnal stav na 1:1. Roosters zamkli HTP několikrát, ale velkou šanci Nekuly pochytal mrštný Kalašnikov. Nedosáhl však na souhru opět z pravé strany kluziště, kdy Nekula našel Pospíchala a ten opět na lapačku prostřelil brankaře HTP. Kohouti opět vedli. Roosters měli více šancí a přestříleli HTP, ale z dorážky se podařilo tréninkům opět vyrovnat. Bartek se zorientoval a doklepl Plačkův pokus. I tak do konce svižné třetiny došlo na další změnu skóre. Veverka využil svou první velkou šanci v zápase. Na tabuli tak svítilo po třetině 3:2 pro Roosters

Druhá třetina

Ve druhé třetině se začalo hrát více tvrdě, ale i tak bylo k vidění spousty šancí, ale především perfektní práce brankařů. Novák kryl spoustu dobrých šancí a dával jistotu, celkem pochytal v této fázi zápasu 10 pokusů hráčů HTP. Jen jeden puk nedokázal zastavit byl to opět Bartek, kterému předložil pěknou nahrávku Kučera a slovenský bombér se nemýlil. Bylo srovnáno. Kalašnikov se dostal do své pohody a také v kleci HTP exceloval. Celkem zastavil pokusů dvanáct a především zákrok proti Vrbovi byl možná rozhodující. Ve druhé třetině byli vyloučení dvakrát hráči HTP, ale Roosters početní výhody nezužitkovali.

Třetí třetina

Třetí třetina byla plná přerušení, dohadů a drobných potyček. Zápas měl prostě náboj a tohle vše k němu patří. Roosters si často pomáhali tvrdší hrou, věděli, že na HTP se prostě nemůže hrát v rukavičkách a s respektem, ale rozhodčí je několikrát potrestal vyloučením. To jim bralo sílu. I tak se Roosters dostali opět do vedení. Tlak využil Pospíchal, dal svůj druhý gól. Novák držel v šachu střelce HTP, velmi dobře hrál útočník Fiala v modrém dresu při jeho velké šanci Novák zakročil dokonce tak, že mu odletěla jeho krásná maska z hlavy. Nakonec se však přesto kouzlo Novákovo podařilo hráčům Tréninků odčarovat. Šnebergr vyrovnal na 4:4. Opět mu pomáhal Bartek. Stav byl tedy srovnaný a šlo se do vyhroceného finiše. Necelou minutu a půl před koncem slavili hráči HTP vítěznou trefu Bartek opět našel spoluhráče lépe postaveného Frank Kučera prostřelil Nováka a připsal si tak vítězný gól. HTP tak potvrdili v odvetě že umí otáčet zápasy. Roosters skvělá práce a zápas jim utekl již podruhé až v samotném závěru.