HTP jdou za obhajobou Mimoni o bronz

16.04.2018

Velký návrat Tlustého (2+5) a gólová smršť Bartka (5+2) vymazala naděje Mimoňů na titul. Nepomohl ani maskot Mimoň na tribuně

Rozhodující zápas série. HTP nenechaly nic na náhodě a po prohraném zápase povolaly všechny síly a sestavily dvě úderné formace. Hráči se chytli a dostali do tempa rychle a brzké vedení jim pomohlo. Defensíva Mimoňů nevydržela dlouho a tak sympaťáci Prague Mimons bojují už "jen" o bronz.

První třetina

Opatrný hokej v úvodu. Ani HTP ani Mimoni se nikam nehnali. HTP sice měly několik prvních šancí, ale Gross byl pozorný a kryl. Do vedení mohli hráči Mimoňů když se z ojedinělé šance dostal na dostřel Hruška. Pálil však do Kalašnikova. HTP zavřely přibližně v páté minutě zápasu Mimoně a Tlustý uvolnil na kruhách spoluhráče Bártka a ten táhlou střelou po zemi našel skulinku mezi betony Grosse. Byl dál ve velké permanenci a branka HTP ještě nabudila. Bašus měl šanci z pravé strany ale Gross výborně na tyčce. Na co ale nemohl dosáhnout byla kombinace při druhé brance ťukec který zakončil Plaček. Našel ho skvěle s přehledem hrající Tlustý. Mimoni sice prohrávali ale dostali se do šancí Hrdel měl dobré pokusy ale Kalašnikov skvěle vykrýval oběma rukavicemi. Navíc Mimoňům vždy trvalo než vystřelí a mnoho slibných pozic tak hráči v bílém promarnili, možná zde se lámal "chleba". Když se po sporném zákroku na obrané modré dostaly ke kotouči hráči HTP rychle přešli do pásma a Tlustý zakončil z nulového úhlu věšákem pod víko. Po třetině tak 3:0 pro HTP

Druhá třetina

Začátek třetiny sice patřil Mimoňům ale branku nevytěžili. Hrdel střílel vedle a Hruška svou šanci také neproměnil. Kalašnikov držel svůj tým. A tak se HTP dostaly do naprosté pohody a najednou jakoby úplně vše jim vycházelo. Tým plný hvězd šlapal do Mimoňů a sázel jednu branku za druhou. Bartek dal dokonce čtyři branky za sebou, u tří branek byl dvorní nahrávač Tlustý a byl určitě rozhodujícím faktorem tohoto zápasu. Mimoni bohužel oslabení o svého střelce Fišera marně hledali recept jak se probudit. Třetinu uzavíral střelecky do pravého horního růžku Tlustý a upravoval už na 8:0. V ochozech bylo cítit zklamání.

Třetí třetina

Třetí třetina již byla ve znamení jasné snahy Mimoňů o zdramatizování. Ale první udeřily Tréninky. Bartek dal svůj pátý gól. Kdo zastaví tohoto kanonýra? Mimoni zkusili vše co mohli. Jeden dlouhý pas za druhým posílal přesně Ptáček na Hrdela. Ten však již nemohl stále hýřit aktivitou, když téměř nešel z ledu za celý zápas. Byla to těžká dřina a HTP si tentokrát výpady hlídaly. I tak se Hrdel dostával srdnatě za obranu HTP a dorážel na Kalašnikova, ale ten měl svůj standardně dobrý den. Nakonec se rozjásalo publikum po pěti minutách poslední části hry se prosadil kapitán Vejmelka, po pěkné akci Mimoňů. Nabuzení to sice bylo, ale už to byl příliš silný krajíc k obratu v zápase. I tak snaha byla, stále a stále se snažil lišák a stratég Ptáček odzadu něco vymyslet, ale dnes štěstěna nepřála. Jen druhá branka byla tečkou za semifinále kdy se prosadil Švančárek. HTP v extra silné sestavě byly tento večer těžké sousto i na houževnaté Mimoně.

Postup tak patří HTP a už jen mohou vyhlížet koho ze dvojice Lev a Roosters dostanou do finálového zápasu. Rozdíl v kvalitě se projevil a je obrovským úspěchem již to, že tato série byla na tři utkání.