Mimoni vrací úder a poráží HTP

12.04.2018

Defensivní taktika Mimoňů vymazala střelce HTP. Hrdel, Fišer a F. Ptáček organizovali hru. Za HTP byl aktivní L. Ptáček ale bylo to málo

Zápas ve kterém šlo Mimoňům o vše zvládli na jedničku. Obrana modré čáry byla pevná a HTP se nedokázaly prosadit. Gross zachytal parádně. Série je tak vyrovnaná a rozhodne nakonec třetí duel.

První třetina

Mimoni hráli pouze v osmi hráčích a semkli se a naordinovali si skvělou taktiku a všichni ji pečlivě dodržovali již od počátku. Pozorná obrana vždy ve třech hráčích bortila valící rodící se útoky HTP. Bartek měl sice první šanci, ale radovali se naopak z rychlého vedení hráči Mimoňů. Hrdel se prosadil nad lapačku po nahrávce Fišera. Kalašnikov nedosáhl na tuto přesnou střelu a Mimoni vedli. Dále účelně bránili, vždy past na modré čáře připomínala taktiku New Jersey Devils z 90tých let. Bartek z HTP měl opět šanci na srovnání, dostal krásný pas a ujížděl sám na Grosse, ale ten vytěsnil jeho pokus do plexiskla. A tak naopak opět po klasické akci Mimoňů kdy si v klidu rozehráli ze zadní řady se dostal kotouč až k Hrdelovi, ten si prošel skrze obranu HTP a zavěšil. Šok, Mimoni vedli 2:0. 

Druhá třetina

Ve druhé části přeci jen začali hráči HTP hrát více aktivněji, ale i tak zápas to byl i pro tak silný tým velmi těžký. Dostat se přes modrou šlo jen podél mantinelů a většina útoků končila v rohu. Mimoni nikam nespěchali a když bylo třeba hru přerušili vyhozením. HTP stupňovaly tlak na bránu a Gross si v této třetině hodně zachytal. Jaroslav Hertl se snažil zatahovat kotouč do pásma, několikrát dobře pálil Šnebergr, ale poprvé se radovali hráči v modrém v polovině druhé třetiny. Lukáš Ptáček se rozjel tak, až za ním vlály jeho dlouhé vlasy a nad vyrážečku umístil přesně. Asistenci si připsal Bašus. Byl to pěkný gól a HTP se vrátily do zápasu. Najednou jich bylo všude plno a Gross byl pod největším tlakem. Při jednom útoku byl nucen vyklouznout mimo brankoviště a tak byla branka prázdná, kotouč se odrazil na hůl hráče Tréninků, puk už letěl za vyrovnáním do sítě, ale do brankoviště skočil Mimoň Hruška a zabránil robinsonádou aby kotouč prošel do sítě. Zde se zřejmě lámal zápas. HTP měly vyrovnání na čepeli, ale obětavost Mimoňů zachránila vedení. 

Třetí třetina

Ve třetí části bylo již otázkou, zda pouze osm Mimoňů vydrží tempo a koncentraci. Vypadalo to z počátku třetiny že sil již mnoho není. HTP měly šanci na vyrovnání, Gondek byl blizoučko ale přestřelil z pravé strany. Do šance se dostal i na druhé straně dobře hrající Hruška, ale Kalašnikov držel svůj tým v naději na obrat. Vychytal i Karabce, který měl na hokejce možnost odskočit na rozdíl dvou branek, nepodařilo se však a tak přišel trest pro Mimoně a obrovská radost pro HTP. Vyrovnání zařídili čarostřelec Bartek, po krásné akci kdy kombinoval s Plačkem. Bylo srovnáno a začínalo se od znova. Možná se Tréninky uklidnily a tak nechaly Mimoně na chvíli užít si zámek. Fišer dobře vybojoval v rohu, poslal na Karabce a ten našel Ptáčka, jeho střela se zastavila až v síti a Mimoni opět vedli. Studená sprcha pro Tréninky, nakopnutí pro Mimoně. Za nedlouho ještě přidali Mimoni další branku Hrdel se dostal k puku docela lacino a Kalašnikova nad vyrážečku prostřelil. HTP zkoušely závěrečný tlak, už moc času nebylo a když se prosadil ještě po rychlém přechodu Fišer a pěkném blafáku bylo jasné, že série nebude dnes rozhodnuta. Ani závěrečné vyloučení hráče Mimoňů nepřineslo nic na změně skóre a tak Mimoni překvapili a vrací se ve hře o PHM Cup! 


HTP
Góly: 2
Střely: 33
Trestné minuty: 0


MIMONS
Góly: 5
Střely: 35
Trestné minuty: 2