První semifinále mezi Kohouty a Lvy bez vítěze

09.04.2018

Upracovaný hokej po celý zápas. Oba týmy poctivou hrou uhrály pouze remízu.

Jak již je zvykem Roosters příliš branek nedostávají a tak i v tomto utkání potvrdili trend. Lev sice měl dost střel především v první třetině, ale Novák Roosters značně pomohl. Přesto po dvou třetinách vedli Kohouti, ale Lvům se podařilo v závěrečné fázi ještě vyrovnat, na obrat však již nezbyly síly.

První třetina

V první části se chopil Lev iniciativy a vypadalo to, že má více ze hry a lépe bruslí. Několik střídání překvapovala především první formace Lva a Novák tak byl rychle v permanenci a rozchytal se i když si při prvním náročném zákroku natáhl některý ze svalů. Na výkonu to však nebylo znát. Dobrou šanci měl v první části hry Georgiev střílel nebezpečně z dálky. Konák pokryl velmi dobře jeho pokus. Lev vcelku rychle hrál v oslabení, když nezvládli střídání a za příliš mnoho hráčů dostali dvě minuty. Roosters ale nevyužili převahu muže v poli. První branka padla do sítě Kohoutů v polovině první části hry. Regner šikovně a drze navázal hráče na sebe a uvolnil přiťuknutím Křivského a ten poslal lišácky mezi betony. Roosters hráli především na dlouhé pasy na brejky a do útoků se dral Bartoš i Pospíchal, ale dobře pracovala obrana Lvů Szabó a Kaucký několikrát dobře zastavili tyto snahy o průnik. Dočkali se však po individuální chybě, kdy bek nahrál špatně a skvěle napadající Blahovec ukořistil kotouč, poslal ho před Konáka a Bém dorážel. Po třetině tedy 1:1.

Druhá třetina

Ve druhé části ale trvala aktivita Lvů, ti hráli častěji v útočném pásmu ale spíše po rozích a střely nebyly pro Nováka až tak nebezpečné. Do výrazného přečíslení se Lvi nedostali, protože Kohouti bránili svou modrou pevně. Regner to zkoušel, ale bylo to do plných. Vždy na místě Kohoutí obrana. Ve chvíli kdy šli hráči Roosters po dobře ubráněném středním pásmu střídat měl kotouč na holi Bartoš, zavezl za modrou napřáhl a z vrcholu kruhu propálil Konáka golfákem. Sprcha pro Lvy, Roosters vedli 2:1. Kohouti opravdu pečlivě a pozorně bránili. I oslabení zvládli skvěle, Lev měl sice několik střel Urban od modré pálil, ale pro Nováka to nebyly těžké střely. Lev nadále útočil do plných a nenašel recept na jednoduchý přechod středního pásma. Po dvou třetinách tak 2:2

Třetí třetina

V poslední fázi Roosters chtěli nedostat gól to především ale měli šanci rozhodnout. Tečovanou střelu Staňka musel krotit Koňák. Lev ale ukázal snahu o změnu skóre. Další šanci dostal v přesilovce, ale ta byla nemastná neslaná, bez nebezpečí. Už se blížil konec zápasu necelé čtyři minuty do konce když Roosters již poněkolikáté vyhazovali do bezpečí z vlastní třetiny, ale Kaucký si stáhl rukavicí ze vzduchu na modré prodral se mezi kruhy uvolnil Regnera ten mu ještě dokázal propasírovat kotouč a Kaucký tak srovnal na 2:2. Necelé dvě minuty do konce pak následovala přesilová hra pro Lvy. Obrovská možnost otočit zápas. Vyloučen byl Pospíchal za vysokou hůl, kdy trefil Hudlera. Ale přesilovkové komando Lvů ve snaze se za každou cenu udržet v pásmu sevřelo kotouč v rukavici příliš dlouho. A na trestnou lavici odjel Szabó hra se vyrovnala čtyři na čtyři. Branku jsme již neviděli. Zápas tak skončil remízou. Série je tak bez vedoucího týmu, ale oba týmy jsou jen jedno vítězství od postupu. Série pokračuje příští středu od 20:00 (zápas nepřenáší ČT Sport :D )