První semifinále berou HTP

05.04.2018

Kalašnikov otevřel bránu až v poslední třetině. HTP ale pálili přesně už od začátku

Hned od počátku přesné zakončení HTP nasměrovalo zápas k jejich vítězství. Kupec a Bartek byli opět při chuti. I snaha Ptáčka a Fišera byla dvě třetiny marná a tak nakonec vyhrál jasně tým Hokejových Tréninků v prvním zápase semifinálové série.

První třetina

Při vyloučení Mimoňů za 6 hráčů v poli se poprvé prosadil Kupec. Byl to rychlý start a druhý gól padl v zápětí, když Bártek našel přesně Hertla a ten odrazil od ramene brankaře puk za jeho záda. Iniciativu chtěl na sebe brát Ptáček a posílal dobře na Hrdela, ale toho obrana HTP nepouštěla příliš často do zakončení. To na druhé straně se dařilo rychlé přechody HTP využívat jeden takový zakončil Bartek po Plačkově pasu. Po pěkném ťukecu se ještě prosadili Hokejové Tréninky Praha naposledy v první části hry. Jasanský byl na konci pěkné akce po ose Pecha a Hertl.

Druhá třetina

Ve druhé části hry byl zápas vyrovnanější. Mimoni si dohodli taktiku rychlých předávek na našlápnutého Ptáčka, který zavážel, ale střely Fišera z první se opět nedostaly až za Kalašnikova. Bohužel přeci jen bylo znát že druhá formace Mimoňů měla větší problém s dotíráním HTP a zápas se tak lámal právě ve druhé části druhé periody když se prosadil rychle za sebou  Kadlec. Druhou brankou využil navíc přesilovou hru v jejím samém konci. Pohyb Mimoňů se lepšil závěrem třetiny a lajna okolo Fišera zamkla soupeře ale branka z toho opět nebyla. Kalašnikov byl pevný. Poslední tak změnu skóre zařídil Bartek a po dvou třetinách byla stav 7:0

Třetí třetina

Ve třetí části už bylo velmi těžké hledat motivaci na straně MImoňů ale přesto bylo vidět, že si řekli jakou taktiku zkusí a začala vycházet. Mimoňi měli ze hry více a zasypali víckrát Kalašnikova nebezpečnými pokusy. Karabec měl šanci i Hruška a Kalašnikov vychytával vším možným. Nakonec však kapituloval Fišer našel křižně Hrdela a ten se konečně prosadil a zvedl tak náladu na jeho střídačce. Ale po vstřelené brance už zvyšoval na 9:1 kapitán Plaček. Ještě jeden gól se podařilo dát Mimoňům z hole Fišera z Hrdelem si vyměnili role. Ale byl to už jen gól který může zvednou sebevědomí do dalšího zápasu, ale v tomto utkání už nic nezměnil. Poslední desátou branku a tedy jubilejní dal za HTP Pecha. Zápas byl tak dokonán jasná výhra HTP.  Pokud ale Mimoni zapracují na taktice může se stát cokoli.