Lev dokonal obrat v sérii a vyřadil Gladiátory

04.04.2018

Rychlý gól Gladiátora Íbla nezaskočil Lva. V první třetině nasázeli Lvi 4 branky do Irbeho klece.

Rychlý nástup Gladiátorů. Ale Lev hrál dravě a přímočaře už v první třetině otočil na 4:1 a nasměřoval zápas k vítězství. Zápas hodný playoff od začátku do konce. Tresty i za potyčku viděli diváci, zlomené hole, ale i zlomené naděje Gladiátorů na medaile. Vyhrál dravější tým Fanklubu Lev Praha

První třetina

Velmi rychle se dostali Gladiátoři do vedení. Střelu z vrcholu kruhů kterou poslal Íbl nezachytil Koňák a prošla přes vyrážečku až do sítě. Studená sprcha pro Lvy, kteří chtěli udeřit samozřejmě jako první. Velkou šanci jim nabídla přesilová hra. Vyloučen byl Havel a Lev se sice neusadil v pásmu a nezamkl soupeře, ale Urban využil prostor na ledě dostal se na dostřel a střelou která byla schovaná za obráncem rozvlnil síť poprvé za zády Irbeho. Hra se trochu uklidnila a oba brankaři se chytli a marnili pokusy útočníků. Skvěle zabránil Irbe Mihálovi v jeho pokusu a na druhé straně se musel vytáhnout Koňák nad pokusem dotírajícího Bíži. Došlo k vhazování v obrané třetině Gladiátorů, dvakrát vyhrál centr Lvů na beka, ale branka z toho nebyla, při třetím pokusu už pálil rovnou z bule a vlastní teč obránce poslala kotouč mezi betony Irbeho. Lev obrátil stav zápasu. Lev zvyšoval tlak a šel naproti štěstí a využil trochu ochromené psychiky Gladiátorů i zaskočeného brankaře. Hudler dal branku, také dá se říci šťastnou, ale platnou. Lev musel přečkat dvě těžké přesilovky Gladiátorů a to se jim povedlo. Koňák chytl vše, Lev byl na mentálně na koni.  V závěru třetiny se ještě prosadil střelec Regner, tomu připravil prostor urostlý Horký a Lev vedl 4:1

Druhá třetina

Druhá třetina byla značně nervóznější. Není se čemu divit, Gladiátorům již teklo do bot, lépe řečeno do bruslí. Z nervozity plynuly jejich fauly. Při vyloučení Horáčka se Lev prosadil popáté a využil druhou přesilovou hru. Regner výborně zatáhl z prvé strany pak servíroval Procházkovi a ten z první procedil puk skrz Irbeho. Irbe držel Gladiátory v průběhu celého ročníku a ukazoval nevídané kousky, ale tento večer u něj štěstěna nestála. Regner se prosadil ještě jednou v této části hry zvyšoval již na 6:1, obkroužil branku a zasunul za Irbeho.

Třetí třetina

Ve třetí části to již nemohlo vypadat jinak, než že Lev bude zodpovědně bránit a Gladiátoři budou bušit do plných. Přesto se na začátku zdálo, že Lev propadal, ve snaze přidat další branky a začátek třetiny musel hasit mnoho pokusů Koňák v brance Lva. Na jednu střela však v začátku třetiny neměl, nad lapačkou ho prostřelil opět Íbl, kterého našel Zverev v ideální pozici, blesková akce. 2:6 z pohledu Gladiátorů. Gladiátoři makali a bušili do Lva, ale ti dokázali vyhazovat ze třetiny poctivě a kouskovat hru. Šest minut do konce zápasu se prosadil opět Lev Hudler, Vítovec mu nahrál před branku z rohu a Hudler přesně mířil do levého horního růžku. Bylo už příliš málo času pro Gladiátory a bylo cítit, že ztratili víru v obrat nebo alespoň vyrovnání. Sice se ještě ke konci utkání prosadil Koněv opět po pěkném uvolnění od Zvereva, ale to již bylo vše. Lev tak obrátil sérii a jde dál v boji o PHM Cup. Gladiátoři v úvodní sezoně o medaile hrát nebudou