Lev žije dál, vyrovnal sérii

25.03.2018

Dramatický a opravdový zápas! Skvělý výkon Koňáka v brance Lvů. Gladiátor Havel 2+1, Urban (Lev) 1+2

Mohl to být mečbol pro Gladiátory, ale zápas který přilákal do ochozů mnoho diváků přinesl vyrovnání v sérii. Lev vedl celý zápas a po vyrovnání Gladiátorů na 3:3 dokázali Lvi ihned udeřit. Nakonec při závěrečné powerplay sice Gladiátor Íbl Ondřej ještě vykřesal naději, ale dvacet vteřin již bylo málo na vyrovnání.

První třetina

Lev začal velmi dobrým pohybem a hned aktivoval vyztuženou obranu Gladiátorů  do nejvyšších obrátek. Pár první pokusů kryl Irbe jak jsme zvyklí, ale taktika střílet a dorážet byla zřejmě naordinována v kabině týmu v bílých dresech. Gladiátoři hráli zřejmě s klidnějším pocitem, že oni vyhrát za každou cenu nemusí. Za hákování byl vyloučen Koněv, ale Lev nevyužil přesilovou hru a úvodní tlak Lvů se trochu vytratil. Gladiátoři se tak začali probouzet Sedlmajer začal provětrávat obranu, ale lapačka Koňáka byla v pohotovosti i proti dorážce po střele Martínka dokázal uklidnit Lví squadru. Lev začal více napadat z poza brány vybojovali kotouč do rohu odtud si ho potáhl Urban až na střed a backhandem poslal kotouč přímo na hůl clonícího hráče, a Horký usměrnil mezi betony. Lev vedl 1:0. Následovala ještě jedna početní výhoda opět bez využití. Do konce třetiny už se skóre neměnilo, ale mohlo, zvonila tyč po Zverevově pokusu za zády Koňáka.

Druhá třetina

Gladiátoři vstoupili do této fáze velmi aktivně, opět to byl Koňák který držel akcie Lvů nahoře. Ve chvíli kdy se hra opět vyrovnala a Lev zamykal Gladiátory v jejich třetině následoval propad obrany a dlouhatánský pas na úplně volného Havla. Ten se rozjel na Konáka a blafákem zakončil a vyrovnal stav zápasu. Lvi se vcelku netradičně nepoložili a šli ihned za svým gólem, Slavík svým typicky drzím manévrem se dostal od modré až na kruhy a švihem vyvětral růžek branky. Lev opět vedl. Divoká třetina byla nejen na branky, ale i na střety. Slavík a Sedlmajer a Koněv si dávali co proto. Rozhodčí o přerušení vysvětloval hráčům aby se uklidnili, ale zřejmě šly pokyny jedním uchem tam a druhým ven. Lev dal další branku. Štěpán zakončil zvláštní branku, kdy kotouč vyletěl vysoko nad Irbeho a kotouč spadl za čáru, taková dvojitá dorážka se závěrečným lobem. Lev tedy vedl o dvě branky. Ale to by nesměl být na ledě opět Havel a jeho hbité ruce, dobře se zorientoval v před brankovém prostoru a snížil na rozdíl gólu. Po druhé třetině tak 3:2 pro Lev Praha

Třetí třetina

Závěrečná fáze byla veliké drama, spousty soubojů, mnoho šancí a skvělých zákroků. Lev měl hubené vedení a chtěl ho za každou cenu udržet. Ale chyb se uplně nevyvaroval. Některé ještě zachranil jejich fantom v brance. Vychytal Hromádku i Shmalze. Ten však nakonec zažil chvíli své slávy, protože vyrovnal na 3:3 měl čas na vrcholu kruhu byl, sám, zřejmě chyba ve střídání a rozebrání hráčů a Shmalz prostřelil Koňáka. Bylo srovnáno a v tu chvíli postupoval Gladiátor dál. Další střídání a bylo vidět odhodlání na straně Lvů opět dostat zápas do svých otěží. A hluboké napadání přineslo ovoce, Gladiátoři vzadu vyrobili chybu ztratili kotouč, Zamrzla posla na Urbana a ten backhandem překonal Irbeho, Lev tak vrátil vedení na svou stranu. Lev i když vedl pokračoval v hlubokém napadání a rušil rozehrávku, Gladiátoři se nemohli dostat ke svému smrtícímu brejku,  i když přechod přes střední měli skvěle zmáknuté, ale dobré obrané zákroky drželi stav výhodnější pro Lva. Další dobré střídání Lvů, Slavík vybojoval kotouč na modré Urban zatáhl a předložil Hudlerovi, který měl čas zamířit a sám nerušen prostřelil Irbeho. Lev vedl 5:3 a zbývalo několik minut do konce. Přibližně pět minut. Čas utíkal rychle pro Galdiátory a pomalu pro Lva. Koncem třetiny se ještě vylučovalo 2 minutky do konce na trestné byl Horký a Gladiátoři využívají přesilu 6 na 4. Z úhlu poslal překvapivou střelu lišák Íbl a dal naději na drama. Na hodinách svítilo ještě 25 vteřin. Obrovské nervy pro obě strany i pro vcelku slušně zaplněné ochozy. Nakonec však Gladiátoři již nevstřelili postupový vyrovnávací gól a Lev vyrovnal sérii a vynutil si rozhodující zápas