Kohouti rozstříleli Bandity v prvním čtvrtfinále

08.03.2018

Neprůstřelný Novák, Hattrick Mašky.. to jsou jen střípky z úspěšného večera Roosters 

Roosters jako nejlépe bránící tým ligy přidal v zápase ještě gólovou potenci v útoku. Bandité sice měli častokrát územní převahu, ale střel bylo za první dvě třetiny žalostně málo. Kohouti tak postupně navyšovali svůj náskok a zaslouženě se ujímají vedení. 

První třetina

Začalo se na obou stranách opatrně a zezadu. U Roosters to známe, ale Bandité se zdáli být z počátku trochu zakřiknutí a hledali své tempo. Kohouti kteří hráli jen na dvě pětky se do tempa dostali rychleji a nastartoval je především gól. Který dal Bém po samostatné akci. Banditos sice chtěli hrát tvořivě ale nedařilo se jim dostávat se ke střele. Novák v brance Kohoutů si sáhl za prvních deset minut na kotouč jen dvakrát. Většina pokusů hráčů v černých dresech šla mimo nebo končila na skvěle blokujících becích. Na druhé straně Seidl se zahřál velmi rychle, musel řešit mnoho jedovatých střel. Pospíchala nejprve Seidl vychytal, ale na Maškovu dorážku po Nekulově střele nebyl dost hbitý a byl překonán podruhé. Bandité začali koncem třetiny zvyšovat tempo a dostali se do provozní teploty, přechod z pásma jim vycházel, ale za obranu se dostali jen sporadicky. Oslzla to zkoušel a Leština, ale ty vychytal skvěle Novák, v jednom z chvilkových zámků chytal tak, že mu odlétla helma, přesto zvládl uhlídat svou svatyni. Koncem třetiny se prosadil znovu Maška, trefil horní růžek branky z kruhů. Po třetině to bylo 3:0

Druhá třetina

Do druhé části si řekli Banditos že přidají a bylo to vidět, snaha byla enormní. Třeba J.J. hrál i možná z důvodu, že mu to tento večer moc nelepilo tvrdě, vyhledával souboje. I tak se snažil vyburcovat svůj tým který prohrával o tři branky. Ale zkušenost a sehranost na straně Roosters vítězila sklízela úspěch. Gačník si otevřel střelecký účet a dal příklepem pěknou střelu do pravého horního rohu, trochu překvapil Seidla. I přes aktivní nástup Banditů dostali branku a to je srazilo zpět k ledu. Následovaly dva rychlé góly. Krejčík se dostal ke kotouči v ideální pozici, klečící Seidl však o odraženém kotouči nevěděl a nezareagoval, padla tak pátá branka a i tu šestou do sítě Banditů vstřelil Krejčík, přečíslení po ztrátě kotouče na útočné modré využil z pravého kruhu. Po třetině tak 6:0 a bylo už jasné, že Kohouti si takové vedení vzít nenechají.

Třetí třetina

Ve třetí třetině se Kohouti již nikam honit nemuseli. Zato Bandité chtěli dohnat, nebo alespoň vstřelit čestný úspěch. V předchozích částech zápasu se jim nedařilo směřovat pokusy přímo na Nováka, ale v této části se rozjeli a dali Novákovi zachytat. Ten kryl skvělé pokusy Oslzly, Leštěina opět dobrý i Šimek se chtěl ukázat a z dorážky nedal Fiala. I když Novák ztratil hůl i tak chytal vše. A tak jediní kteří pálili do černého a trochu již zlomeného brankaře Banditů prostřeili celkem pětkrát v jedné třetině. Maška završil svůj hattrick. Následoval Pospíchal. Bém dorazil střelu Gašníka, kterou zastavila tyčka. Peroutka dal výstavní bombu mezi betony, závěrečnou úpravou skóre pak zakončil utkání Krejčík. 
Důrazný zápas vyzněl jasně pro Roosters, ale pokud Bandité prolomí Novákovo prokletí může to v odvetě vypadat úplně jinak.


HC BANDITOS
Góly: 0
Střely: 33
Trestné minuty: 2


HC ROOSTERS
Góly: 11
Střely: 53
Trestné minuty: 4