Domynos zvládli drama s Rexem

07.03.2018

Napjatý zápas okořeněný pěstními souboji. Druhá třetina rozhodla o vítězi

Oba týmy kterým nevyšel o kousek postup do Play Off se sešli aby změřili své síly. Obě strany si chtěli spravit chuť a naskočit na vítěznou vlnu. Zápas byl jak se patří rychlý a ostrý především. Domynost nakonec v závěru ubránili své vedení a vyhráli.

První třetina

Rex konečně v brance se svým brankařem Havlem začal aktivně a šel také zásluhou Čecha do vedení. Ten od začátku hýřil pohybem a ještě se o něm dočteme v průběhu zápasu. Na aktivitu Rexe z úvodu odpovídal Vlček a Borovský. Měli super šance ale Havel byl dobře koncentrovaný a musel se hodně otáčet. Domynos zasypávali Rex v první části hry hodně pokusy a tlačili se do brány. Přesto dal druhou branku utkání opět Rex a byl to Mahel, tahoun Rexe v posledních zápasech, využil nabídky Čecha. Domynos delší dobu z dobrého pohybu a množství střel nic nevyprodukovali a Havel dobře hlídal svou branku. Na backhandovou dorážku z blízkosti z hole Satina však nedosáhl a Domynos snižují. Gól je nakopl a trochu nalomil zatím bezchybného Havla a ten brzy kapituloval znovu. Opět beckhandem zakončeno, ale tentokrát u toho byl Semerák s asistentem Čermákem. V nevyrovnaném počtu hráčů na ledě se prosadili Domynos potřetí, rychlou akci zakončoval kanonýr Vlček. Rex si nechal vzít nadějné vedení dva nula a po třetině prohrával o jeden gól. Jeden sporný moment kdy do posunuté brány byl gól uznán trochu nahlodal psychiku a rozvířil vášně, možná i to bylo základem dalšího vývoje utkání

Druhá třetina

I druhá třetina patřila aktivitou spíše na stranu Domynos. Ti byli dravější v zakončení. Na druhé straně však byla také touha po vyrovnání. Čech hrál aktivně až příliš, snažil se všemožně si pomoci někdy i na hranici pravidel, celkově se zápas přiostřoval. Čechovi sekundoval v dresu Rexu Mahel, který byl také dost aktivní. Přesto když střelci měli šanci naráželi na skvěle chytajícího Lukáška. A tak se opět jako první měnilo skóre po brance Borovského, který dal čtvrtý zářez Domynos v zápase. Borovský drze projel skrz obranu od modré až k pravé tyči, kde zakončil. Pátá branka na sebe nenechala dlouho čekat a byl to velmi smolný gól pro Havla, mezi betony pomalý puk, který si našel cestu až za čáru, opět Borovský, elegantní bruslař tak posadil Domynos na koně. Rozdíl o tři branky již byl na pováženou a uvědomoval si to Staša a proto poslal výstavní střelu přímo do levého horního rohu a snížil z pohledu Rexe na 3:5, opět byl zápas otevřený a začalo to zase jiskřit. Čech v dresu Rexe a Vlček v bílém dresu Domynos to byla stálá dvojice, která si dávala co proto. Hokejovou akci jsme ještě zaregistrovali na konci druhé části. Čermák se prosadil po asistenci Semeráka a opět Domynos odskočili na rozdíl třech branek. 

Třetí třetina

Ve třetí třetině již bylo více domlouvaček, potyček a méně hokejových akcí. Aktivita se vyrovnala a Rex měl nejvíce šancí právě ve třetí části hry. Erbrt se prosazoval, Filipovič měl šanci, ale z počátku byl Lukášek neprůstřelný. Následovala situace jasně nehokejová nevybíravý atak po dorážce nevydržel Mahel a pustil se do Vopavy. Byl to velmi vyhecovaný moment plný adrenalinu. Naštěstí byl čas i na hokejové akce a jednu takovou, velmi krásnou jsme viděli v obraném pásmu Domynos, ti dostali z hole Staši branku po střele z první z levého kruhu. Chýlil se konec utkání a Rexům ubíhal čas velmi rychle, přesto se opět zdržovalo za vzájemnou potyčku Čecha, kterého se snažil umravnit Vlček, no kdyby na tomto zápase byli týmoví doktoři, měli by hodně práce. Dokonce tekla "malinovka". Pokračovalo se naštěstí v hokeji, Rex sáhl po možnosti hrát v šesti v poli a přineslo to ovoce Erbrt využil Stašovu asistenci a snížil, přesto se do konce nepodařilo zápas zvrátit a Domynos, kteří byli aktivnější vyhráli a mají první body ve fázi o umístění.


REX BOHEMIA
Góly: 5
Střely: 34
Trestné minuty: 6


HC DOMYNOS
Góly: 6
Střely: 56
Trestné minuty: 6