Zvrat v zápase přišel až po polovině utkání a Baletky mají druhou

10.09.2020

Utkání kdy se sešli kvaltiní technické týmy, Baletky berou druhé body, Traverzákům vyšla jen první třwetina

Růžička 1+2, Klika a Fr. Černý 2 góly (BAL) / Marko hattrick, Pobuda 2+2 (TRZ)

Neuběhla ani minuta a HC Baletky se už pustili do aktivního útočení. Netrvalo dlouho a Traverzáci přešli do protiútoku. Vypadalo to, že zápas bude vyrovnaný.Hned z úvodu měli Baletky šanci na branku v přesilové hře. Při níž proběhlo pár nebezpečných útočných akcí. Traverza už se v podstatě radovala z dobře ubráněného oslabení. Zbývala poslední vteřina zbývala z trestu, když HC Baletky poslal do vedení Miloslav Černý. Baltky v první polovině třetiny mnohem častěji útočili. Traverza se tak moc často nedostala ze svého obranného pásma. HC Baletky vedli výrazně na buly, i ve střelbě byli velmi napřed. V probíhající sedmé minutě prvbí třetiny měl golman Traverazi měl již jedenáct zákroků, kdežto golman Baletek pouze zákroky dva. Přestošak Traverza v té samé minutě vyrovnává skóre na 1:1. Puk do brány, po útočné akci poslal, Jaroslav Marko, zkušenou střelou pod golmanovu lapačku. Hra probíhala bez zbytečných hitů a v poklidu. I přesto, že po celou první třetiny HC beltky zdaleka více útočili, se dostali HC Traverzací do rychlého vedení, dvěma slwpenými góly. Na 2:0 zvyšoval skóre, Karel pobuda, který sebral puk na na modré, rozezněl horní tyčku ale puk přesto dorazil za záda golmana. Pár vtein na to skóroval z dorážek Jaroslav Marko. Po tomto gólu se golman Traverzi roztancoval přímo na ledě.

Druhá třetina začala přesným opakem první. HC Traverzáky, jakoby góly nabudili a drželi se ve svém útočném pásmu. Obrana Baletek si tak musela dávat větší pozor. To se v zápětí změnilo a přes minutu Baletky aktivně útočili na branku Traverzi. V osmé minutě druhé třetiny se po dlouhé snaze prosazují HC Baletky. Skóre na 2:3 snižuje ránou od modré a následnou dorážkou, Michael Klika. Opět se hra vrátila do režie z první třetiny. HC Baletky nepřetržitě útočili. byla jen otázka času kdy skóre dorovnají. A povedlo se! Po téměř dvou minutoovém útočení, při které si golman Traverzáků, připal hned sedm zákroků, HC Baletky slaví dorovnání. Z dorážky skóruje . To ale Baletkám nestačilo, pár vteřin na to přichází do vedení! Ránou od modré a následné dorážky se prosazuje, Michael Klika. Traverza měla pár dobrých pokusů stav zvrátit, žádný však nevyšel.