Tornádo vzdorovalo, nakonec vítězem jsou HTP

19.11.2018

Tlustý hattrick Kupec tři áčka a gól (oba HTP) / Matoušek další hattrick a jeden fík navíc (TOR)

Utkání zatím dvou neporažených týmů. Lídr Divize A a Divize B proti sobě v jedné skupině. To byl otevírací zápas skupinové fáze. Nakonec po přestřelce vítězí HTP

Zápas začal v ostrém tempu, svižný hokej. Ze strany Tornáda žádný respekt ze zvučného soupeře. Také to neslo své, když první gól dal Matoušek a rozradostnil tak svou střídačku. Dobře se zorientoval před brankařem. Jiří Tlustý v dresu HTP ale hýřil pohybem a vzal to na sebe a vyrovnal krásnou střelou. Přesto se však Tornádo pouštělo do přečíslení a atakovalo Kalašnikova opět šli do vedení hráči Tornáda. Znovu Matoušek opět před brankařem správně operoval.
Vyrovnání bylo opět v režii elitního hráče Tlustého, který poslal Šnebergrovi skvělou nahrávku a ten se nemýlil

Ve druhé třetině se s góly roztrhl pytel. Především byla cítit velká snaha hráčů HTP, ti měli územní převahu v začátku třetiny. Tlustý poslal poprvé do vedení svůj tým, ale Hemr dokázal Kontrovat. Bylo opět srovnáno. Ptáček zvyšoval pěknou akci v přesilové hře. Ale Dominik Rodinger dokázal jako správný kapitán opět vyrovnat průběh utkání a ba co víc Matoušek poslal Tornádo pět do vedení, ale také naposledy v zápase. Rychlé tři branky HTP ke konci druhé fáze poslali Tréninky do vedení 7:5. Nic však nebylo ztraceno a nic nebylo jednoznačné celý zápas byl pěkně vyrovnaný.

Třetí třetina byl stále ve vysokém tempu a jednu šanci za druhou řešil jak skvělý Koukolíček, tak na druhé straně stálice Kalašnikov.
Tornádu se naposledy podařilo vrátit na rozdíl jen jediné branky v polovině třetiny, ale HTP dokázaly najít pohodu a přetavit zápas na svou stranu. Definitivou za zápasem pak byly branky Plačka a Choce. 9:6 Celkový výsledek svižného utkání, plné hokejových krás.