Tornádo s nulou vzadu a s 15kou vpředu

21.10.2018

Matoušek hattrick, Bartoš 4 góly Koukolíček shutout! / Bandité ztratili sílu vzdorovat už v první třetině

Zápas zatím neporaženého Tornáda proti Banditům z "original six" přinesl kanonádu, kterou letos ještě PHM Cup nepamatuje!

Oba týmy se na nedělní kolo sešli v dobrém počtu. I Banditů bylo dost aby zvládli zápas se silným Tornádem až do konce. Ale již od úvodu Bandité byli zamknutí v pásmu a netrvalo dlouho a Tornádo se prosadilo. Vytáhlý střelec Matoušek překonal Němečka. Bandité si bohužel často komplikovali rozehrávku a tak dávali šanci Tornádu je opět zamykat v pásmu. Další branku přidal Peca. Již v polovině druhé třetiny byl stav čtyři nula po gólech Hemra a druhého zásahu Peci a když si sám vzal za svou brankou kotouč dlouhán s červenou Jofou na hlavě Jakl a projel celým kluzištěm byl stav již 5:0 a bylo rozhodnuto o zápase.

Ve druhé třetině se ze začátku jevilo, že Bandité zvýší tempo a pokusí se zasypat Koukolíčka nějakými nebezpečnými pokusy, ale nedařilo se. Naopak Tornádo bylo lepší ve všem, od vhazování přes rozehrávku a především v zakončení. Kombinace Matouška Hamra a Bartoše dělala problémy Banditům, kterým zápas nevyšel. Branek padlo v této třetině také pět. Bartoš si otevřel účet a připsal si dvě branky, gólově se prosadil i Vladyka a Dlouhý a znovu i Peca.

Jednostranný zápas nebyl asi příliš zábavný pro Bandity, kteří se sice snažili ale byly to jen individuální pokusy něco s utkáním provést. Dobře se pohyboval Šimek, který měl pár dobrý střel. Leština měl také dobrý zápas a jeho aktivita byla světlým bodem v temnu zápasu. Naopak pro Tornádo to byl zápas ve kterém si bohatě zastříleli. Bartoš přidal dvě branky ve třetí třetině a tak celkově skončil své působení v zápase na číslech 4+1. Matoušek měl ještě úspěšnější večer 3+3. A vícebodový večer zažilo více hráčů. Bohužel se v závěru nehrál hokej hodný výsledku.  Bylo rozhodnuto o nic nešlo a přesto se hráči navzájem zbytečně vyhecovali a slyšeli jsme několik slovních útoků a zároveň i zbytečných strkanic a zákroků.

Zápas tak přináší čtvrté vítězství v řadě pro Tornádo, které zatím nahání strach soupeřům. Uvidíme zda v kvalifikační fázi ho vůbec někdo porazí. Šanci budou mít ještě Wolfové, Drink Team a silné Lenovo.

Naopak Bandité již mohou pomalu bilancovat v kvalifikaci mají za sebou již pět zápasů z toho 2výhry, 2 porážky a jednu remízu. Čeká je ještě zápas s Gastony a Ústav to slibuje vyrovnané zápasy a určitě se o lepší umístění hráči Banditů poperou.