Lenovo dalo jen přičuchnout Žolíkům

30.10.2018

Báča Hattrick, Lassig 4+3, Hejna drží top formu (všichni LNV) / Kaprálek i přes snahu opět vysoký počet branek, Jokers hledají střelce

Jokers už ustalují svou sestavu a tak byli v očekávání. Lenovo však letos budí respekt a hraje ve formě a to potvrdili již v první třetině.

Ojedinělý moment a rychle šli Žolíci do vedení. Kubický prostřelil Hejnu. Jokers měli několik dalších šancí na zvýšení ale nevydařilo se. A tak dali šanci na druhé straně se gólově projevit hvězdě Lenova Lassigovi. Dal první gól a srovnal stav zápasu. Hned za chvíli našel Lassig parťáka Báču a ten překonal Kaprálka z předbrankového prostoru. Jokers měli chuť podržet zápas a nenechat si ho ujít a snahu ukázal Vítovec, který v přesilovce srovnal opět na 2:2.

Ale závěr třetiny patřil Lenovu. Ti na domácím kluzišti umí a opět se prosadil Báča. Svou druhou brankou poslal Lenovo zpět do vedení. A tentýž hráč který otevřel na straně Lenova gólovů účet dal i ten čtvrtý v první třetině. Lassig zvýšil o dvě branky.

Ve druhé třetině Žolíci odpadli, nechávali moc prostoru pro brejky a přečíslení. Kaprálek měl hodně zákroků, hodně práce, ale musel i opravdu hodně puků lovit až ze své sítě. Postupně se trefovali Lassig, Půlpán, Báča opět Lassig a zvýšili tak na 8:2. Žolíci se ještě na chvíli ukázali. Mihál se prosadil po Kunorově aktivitě a snížil na rozdíl pěti branek. Ale závěr třetiny i tak patřil hráčům v černém. Hruška nová tvář v tomto dresu se prosadil gólově a desátý jubilejní gól dal Došlý.

Žolíci po první využité přesilovce měli jak ve druhé tak ve třetí dost šancí znovu dát branku, ale nevyvedlo se jim. Přeci jen tým není ještě tak homogenní a hráči nevědí co od koho čekat, proto zatím jsou výsledky tohoto týmu slabší. A tak Lenovo už v pohodě zápas dotáhlo. Navíc svůj výkon ozdobil trefou Zrzavý a poslední kdo se prosadil byl velmi aktivní Vácha. Celkem tedy velmi vysoké vítězství Lenova kteří si v posledním zápase s Tornádem zahrají o první příčku v Divizi B. Žolíci zřejmě poslední neskončí, ale mají na čem pracovat.