Gladiátoři vkročili do playoff výhrou nad Lvem

19.03.2018

Koněv hattrickem pomohl k obratu. Irbe chytal kvalitně, Gladiátoři v nových dresech vítězní. Lva táhl především Slavík, ale nakonec to bylo málo

Gladiátoři již v ustálené sestavě z posledních zápasů nastoupili proti nadšeným Lvům. Ti začali velmi dobře, vedli v průběhu dvou třetin, ale smolnými góly ztratili vedení a Gladiátoři se chytli. Ve třetí třetině lepší taktikou dokázali první zápas po zásluze vyhrát. Koněv si připsal hattrick a pokřtil tak nové dresy Gladiátorů.

První třetina

Lvi vstoupili do zápasu velmi aktivně a měli z počátku více ze hry. Gladiátoři se déle rozkoukávali a i střelecky Lev v první třetině jasně dominoval. Trošku ospalá obrana Gladiátorů nechala dvakrát trestuhodně ujet střelce Lvů Regnera, který zakončoval, ale Irbe ho vychytal. Brankář Gladiátorů byl hned od počátku v permanenci. Lev však zvyšoval tempo a tlak na bránu a v dalším z útoků musel zatáhnout za záchranou brzdu Tarasenko  byl poslán rozhodčím Kovaříkem za katr. Přesilovku využili Lvi, jmenovitě Slavík, krásný střela švihem. Gladiátoři těžko hledali cestu do útoku a moc pokusů neměli. Křepela v brance Lva nebyl příliš v permanenci. Druhou branku diváci viděli ne dlouho po první Slavík dal svou druhou branku. V ochozech bylo mnoho fanoušků Lva a ti byli s průběhem spokojení. Ale přesto z velkého optimismu vrátil všechny na zem Korienukhin, který dal k tyči branku po kombinaci se Zverevem a Koněvem. Do konce druhé třetiny  tak bylo sníženo na rozdíl jediné branky.

Druhá třetina

Do druhé části nastoupili oba týmy nadšeně hned se musel ohánět opět Irbe, Mihál v bílém dresu ohrožoval jeho klec. Až další výpad Lvů však přinesl další branku. Celá formace Lva si rozebrala obranu i s golmanem a Regner zakončil, Irbe neměl šanci. Lev vedl 3:1. Gladiátoři se začali probouzet, více bruslit a hrát chytřeji. Získávali postupně více času v útočném pásmu. V jednom ze zámků poslal od modré plachtící střelu Koněv a tečí od vlastního obránce se dostal kotouč až za záda brankaře Fanklubu Křepely. Snížení na 2:3 z pohledu Gladiátorů bylo šťastné, ale důležité. Jako živá voda posloužila tato branka a Gladiátoři hned využili další šanci Havel našel Koubka a ten sám zakončil backhandem. Lvům se opět podařilo vrátit vedení na jejich stranu. Slavík nesmírně aktivní a pracovitý se doslova prodral za obranu a našel volného Křivského, který zvedl nad ležícího Irbeho. Opět bylo veseleji na bílé straně. O to více smutku zažili při vyrovnání Koněva, ten poslal spíše nahození na bránu, ale kotouč prošel brankaři Lvů pod betonem, bylo srovnáno 4:4

Třetí třetina

Lev se dostal poprvé do pozice týmu který prohrává po začátku třetí třetiny. Smalz dokázal trefit přesně volný roh branky a poslal Gladiátory do vedení. Gladiátoři začali hrát výrazně lépe a především snadné přechody dostali do několik dobrých šancí Havla a i Hájka. Tentokrát však Křepela zachytal. Lev dokázal vyrovnat a to jmenovitě Regner trefil z brejku pravý horní růžek. Za stavu 5:5 tak následovala chvíle bez branek, ale osm minut před koncem Gladiátoři dali svůj vedoucí gól Havel se prosadil po skončení přesilové hry. Následovala akce Lvů Urban pálil ale byl tvrdě sražen. V zápase se začalo přiostřovat, obě strany si nedaly nic zadarmo. Gladiátoři zamkli Lvy v obraném pásmu, perfektně drželi kotouč a nenechali vyhodit soupeře a nakonec z tlaku vytěžil Hájek další branku a poslal Gladiátory do dvoubrankového vedení. Do konce již zbývalo jen asi tři minuty. Gladiátoři tak již perfektně bránili a Lev nenašel sílu aby dl branku kontaktní natož vyrovnávací. Naopak zaradovali se naposled Gladiátoři Koněv dal svůj hattrick a zakončil tak první zápas čtvrtfinálové série.
Zápas přilákal mnoho diváků a viděli určitě pěkný rychlý a dokonce i tvrdý hokej. Děkujeme za návštěvu.