Roosters vlétli do soutěže ve velkém stylu

19.09.2017

Kryške super výkon v kleci kohoutů. Ofensivní tajfun podtrhl Slováčkův Hattrick. Lenovo se probudilo pozdě

Skupina C odstartovala soubojem papírově vyrovnaných celků Lenovo a Roosters. Stříbrní proti čtvrtým z PHM Cup'17. Roosters poprvé oblékli své červené, velmi pěkné dresy a je možné, že i změna uniformy pomohla ke skvělému výkonu. V sestavě Kohoutů jsme sledovali klasickou osu týmu z loňské sezony. Kryške ve svatyni, Staněk, Georgiev, Bartoš nebo Koláčný s Maškou. Ale Kohouti ještě doplnili a překvapivě poprvé hráli na tři formace. Lenovo také se stálou kostrou okolo Báči, Došlého, Skácela nebo Šmída s Hořečným doplnění o nováčky.

Začátek zápasu patřil Roosters pohybem dělali obrovské problémy Lenovu, na kterých byla známka jakési únavy, nebo jen slabé fyzické přípravy v letních měsících, ačkoli proběhl v srpnu již tradiční přípravný kemp v Lípe. Kohouti zamykali a velmi dobře zavírali především modrou čáru u mantinelů a vyhození hráčů v bílém zastavovali a opět vraceli hru před Hejnu, který hájil svatyni Lenova. Dobře na modré operoval Bartoš nebo velmi aktivní Staněk. Nečekalo se na první gól dlouho a Lenovo se ani nerozkoukalo a po gólu Slováčka a Krejčíka rychle prohrávali. Roosters rychle a pečlivě střídali a tak se jejich útočná ještě podtrhla čerstvým pohybem. Ačkoli měl Hejna velmi dobré zákroky kapituloval rychle i potřetí. Tvrdou střelu Pospíchala sice pokryl ale téměř celým tělem zajel za brankovou čáru a rozhodčí  odpískal další gól pro Roosters. To byl již vysoký rozdíl a do konce třetiny se navíc podařilo Peškovi dorazit střelu Béma od modré a stav byl vysoko, čtyři nula.

Lenovo sice do druhé části šlo s klidem a s cílem zastavit nápor a dát alespoň dvě branky což bylo sympatické, ale plán jim zcela nevyšel. Ačkoli se pěkně prosadil Svoboda který kombinoval s Mullerem a snižoval na 1:4 nepodařilo se Lenovu chytnout tzv. Momentum zápasu a nechali aby se Roosters opět dostali do hry. Ti byli velmi aktivní a zaměstnávali Hejnu, který v druhé části hry dělal co mohl. Roosters již tradičně předváděli velmi účelné přechody do útočného pásma a pěkné kombinace ve třetině. Koláčný, Georgiev měli opravdu pěkný zápas. Bartoš zakládal slibné šance s lehkostí. Druhou třetinu měli Lenovo určitě nejaktivnější celkem vyslali, ale pouze 9 střel na Kryškeho a ten hlídal vše co viděl a jelikož bylo málo clonění před bránou, neměl problém. Na pět jedna zvýšil Staněk. Ten upozorňoval své spoluhráče při několik spálených předchozích šancích, že by je mohly tyto promarněné pokusy mrzet a tak jako správný lídr týmu získal ukořistěný kotouč otevřel cestu pro kombinaci s Koláčným a sám kapitán opět dodal kohoutům klid.

Až možná příliš velký klid zajistil Staněk a tak Lenovo mělo šanci o návrat do zápasu. Přeci jen 5:1 v hokeji není nemožné a Lenovo sympaticky zkusili hru va-bank. Báča udělal pěknou otočku (jeho typickou) v útočném pásmu nahrál Půlpánovi který velmi důrazně protlačil kotouč za záda Kryškeho. Následovala pěkná pasáž Lenova, hráčům se dařilo zamknout Roosters a získali územní převahu. Prapor Lenova nejvýše zvedl Konrád. Který dal svůj premiérový gól za Lenovo v PHM Cupu a překvapil ne jen kohouty ale i své spoluhráče. To bylo 3:5, tedy velmi důležitý kontaktní gól. Lenovu se ale hra do ofenzívy nevyplatila a přišel trest. Roosters do otevřené obrany vlétali ve dvou, ve třech, ve čtyřech a mohli hravě zakončovat. Důraz v zakončení se vyplatit Slováčkovi, který dal dva rychlé slepené góly, vždy si sám získal kotouč v hloubi třetiny a zakončil. Svým hattrickem jasně zastavil naděje Lenova na vyrovnání a uklidnil hráče v červených dresech. Ti ještě přidali další hezké góly, jmenovitě Krejčík, který si připsal druhou trefu a Georgiev, jenž si za výkon odměnu v podobě branky určitě zasloužil.

Pěkné svižné utkání. Roosters potvrzují roli konstruktivně hrajícího týmu, který dbá pokynů a v červených dresech jim to navíc velmi sluší! Borci z Lenova zaspali začátek a na příští utkání se musí více koncentrovat aby získali body.