Obhájci vstoupili do sezony vysokou výhrou nad Lvy

13.09.2017

Hattrick Volka a neprůstřelný Kalašnikov nasměrovali Tréninky k výhře. Přesto vyrovnaný duel na Malé Hale

Do poloviny zápasu vyrovnané střetnutí, které nakonec na svou stranu převedl jeho favorit. Tedy Hokejové Tréninky Praha, které zdolaly Lva vysoko 8:1

Do premiérového utkání nastoupily oba týmy na plné tři formace a zápas tak sliboval rychlou podívanou.

Předpoklady se hned v úvodu potvrdily a hokej měl dobré tempo. Lvi zaskočili na úvod HTP dobrým pohybem a snažili se ohrožovat od začátku Kalašnikova tvrdými střelami. Střely byly ale z delší vzdálenosti, protože obrana Tréninků byla velmi pevná. Kalašnikov se tak velmi dobře rozchytal. V první třetině musel čelit 13 pokusům.
Lev přečkal jedno oslabení ve kterém se sice Tréninky dostaly do šancí, ale i na druhé straně kryl skvěle Koňák. Dobrou šanci měl na lopatě Pavel, ale neuspěl.
Přečkané oslabení nakoplo Lva a v druhé části první třetiny se po zajímavém odrazu od mantinelu před brankou zjevil Lev Urban a dostal kotouč za nic netušícího Kalašnikova. Překvapení bylo na světě Lev vedl jedna nula. Za nedlouho ještě za Kalašnikovem zvonila tyč, opět aktivní Urban zkusil své štěstí, no konstrukce byla proti. Fanklub ale daroval hráčům HTP šanci na odplatu, při další přesilovce se již střelci Tréninků nemýlili. Volek vykláněčkou roztáhl Koňáka a bylo vyrovnáno. Gól do šatny 1:1

Druhá třetina tedy začala za smírného stavu. A dlouho se zdálo že se HTP neumějí příliš sehrát. Lvi měli dobrý pohyb, který jim dělal problémy, ale přeci jen se začala otevírat čím dále častěji brejková vrátka. Rychlé nekomplikované přenesení hry tomu pomáhalo a HTP se objevovaly čím dál častěji v únicích. První využil opět Volek, leč je to mladík, mazácky zakončil. Další gól padl až v polovině druhé třetiny dokonce v oslabení, to se prosadil za borce v modrém dresu Šnebergr. To už se gólostroj zvaný Hokejové Tréninky Praha rozběhl naplno. Hráči se dostali do pohody a prokoukli mezery v taktice Lvů. Další zářez si tak připsal dobře hrající Poloch ze samostatného úniku. Rychlou, nabízí se nazvat již klasickou kombinaci HTP zakončoval lyšáckou střelou po zemi kapitán Plaček. PO druhé třetině tak byl stav 5:1 a začala pohoda na straně HTP, ale stále bylo cítit odhodlání na střídačce Lvů. Lvi nehráli vůbec špatně.

Ve třetí části hry přibylo i několik vyloučení. Na obou stranách a tak hra neplynula úplně hezky, jako jsme z PHM Cupu zvyklí, přesto se nejednalo o žádné záludnosti.
Poloch si připsal svůj další gól v zápase a okořenil tak svůj pěkný výkon. Čepice mohly létat za chvíli na led, protože Dominik Volek dokončil svůj Hattrick pěkným brejkem a blafákem do backhandu. Poslední gól zápasu přidal Kulich po pěkné souhře. Koňakovi prošel zvláštně kotouč až do sítě. To již bylo rozhodnuto. Do konce zápasu už příliš nezbývalo. DO dalšího brejku se dostal Urban v bílém dresu při zakončení byl faulován a byl dokonce nařízen samostatný nájezd. Při něm Urban zkoušel efektní kličku a lá Ota Vejvoda, ale přestřelil, tedy skóre se neměnilo. Zápas tak vyhrál favorit, který složil silnou sestavu, ale Lev ukázal že pokud hraje soustředěně je to silný tým, který může konkurovat i těm nejlepším