Kohouti si opravdu PUK užili do sytosti

20.11.2017

Krejčík s Bartkem rozložili PUK (celkem 10 gólů) / Rekord v počtu zákroků pro Glase (i tak obdržel 14 gólů)

Gentlemanské utkání, které ale mělo jasného vítěze. Nový PUK nedokázal především ve druhé třetině zastavit namlsané Kohouty. Ti doslova prahli po brance Glase a zasypávali ho střelou za střelou!

Nový PUK vstoupil do utkání odhodlaně, ačkoli si byl vědom síly soupeře. Dokonce jim patřil úvod hry, kdy si vypracovali dobrou šanci. U akce byl Vymětal, který se jeví zatím v PHM Cupu ve velmi dobrém světle. Přesto se PUKu nepodařilo zakončit. A Roosters tak byli první kteří otevřeli skóre. Bartek dostal super, chytrý pas od Staňka a tak se ocitl za obranou v trháku a nekompromisně mířil mezi betony Glase, který už v tu chvíli měl na kontě několik pěkných zákroků. V permanenci byl hned od úvodu. Trhlík dal druhou branku když mu před bránu poslal kotouč Pospíchal. Řádění elitní formace Roosters bylo v první třetině spíše lehčí. Glas chytal co mohl a držel tak akcie PUKu stále ještě při životě. No nevyšlo to na dlouho v polovině třetiny přidali Kohouti další gol, Krejčík opět těžil ze spolupráce Bartka a Peška. Krásná kombinace na jeden dotek, zakončená střelou do pravého horního rohu. Ostrostřelec Bartek se vyznamenal v zápětí a po obětí branky zakončoval do prázdné přes již statického Glase. Glas si celkem připsal v první třetině 23 zákroků a opravdu se zahřál. To brankař který hájil klec Kohoutů měl práci pouze čtyřikrát. PUK ačkoli se do pásma nebo i do úniku dostal, hráči promarnili příležitost nebo netrefili kohouta Nováka ani síť za jeho zády.

Druhá část byla jasně exhibiční pasáží zápasu. Roosters si ji užili naplno. Dali celkem osm gólů, a ještě poslali na branku PUKu dalších 18 puků. Nejprve si rozebrali obranu Krejčík s Bartkem a nad vyrážečku překonali Glase. PUK pak nabízel další góly vcelku zadarmo, zbytečné ztráty ve vlastním pásmu nebo při přechodu modré čáry, dávali šanci Roosters navyšovat skóre. Opět Bartek po chybě obránce vypálil z úhlu. Ačkoli se snažili třeba dobře hrající Vlček nebo Possel nestačilo to a Kohouti byli k nezastavení. Koláčný zachytil špatně vyhozený kotouč a poslal střelu přes hráče do pravého horního rohu. Krejčík pak dovršil hattrick neměl moc práce zívala na něj prázdná branka, Bartek poslal skvěle. Pak se role obrátily, Krejčík střílel a odražený kotouč za záda dopravil Bartek (to už byl Bartkův čtvrtý gól). Aby to nebylo tak monotónní tabulku střelců obohatil Maška, který hrál velmi dobře, využil chyby obránců na modré jel sám na brankaře a do backhandu vymíchal Glase. Blahovec si také užil chvilku na oslavu gólu, ale předcházela tomu výborná práce při forčekingu, kdy si získal kotouč a nekompromisně zakončil. Poslední branku druhé části přidal opět Krejčík, ale kde byl Bartek? Nebyl potřeba v tento moment ho zaskočil Bém. 12:0 po druhé třetině. Drtivá třetina, bylo jasné kdo tento kvalifikační zápas vyhraje.

Třetí část hry už byla více vyrovnanější. Je jasné že Roosters se již uklidnili a trochu polevili, ale především PUK to chtěl ještě zkusit. No na pomoc mohl přijít trest, který musel poprvé udělit rozhodčí Kovařík, nebylo to však po faulu, ale Novák, který si jen málo sáhl v průběhu utkání na kotouč byl možná překvapený a tak ho poslal za plexisklo. Tedy trest na dvě minuty. Došlo však k žádosti hrajícího trenéra PUKu, kdy avizovali, že přesilové hry nemají zatím příliš natrénované a zda by nebyl vhodnější v takové situaci samostatný nájezd. Oba kapitáni se gentlemansky dohodli a jelo se trestné střílení. Possel vyrazil proti Novákovi, perfektně si brankaře položil, ale přestřelil branku, tedy PUK na svůj gól čekal. A tak chtěl zřejmě ukázat Krejčík, jak že se má zakončovat a samostatný únik zakončil brankou na 13:0. Přišla další šance na reparát, tentokráte to bylo podražení Koláčného a tak opět po precedentu z první situace bylo nařízeno trestné střílení. Ujal se ho Smetka, míchal, ale tolik, že již nestihl zakončit a stále svítila nula na straně PUKu. Rezignace PUKu již byla znát a tak poslední gól Roosters byl téměř bez účasti obránců. Krejčík zakončil svůj gala večer. Ale přeci se hnulo skóre i na druhé straně.  Smetka se trhl do brejku a tentokrát se nemýlil a překonal Nováka. Byl to tedy čestný úspěch PUKu, kteří sehráli srdnatý zápas, ale museli smeknout před sílou Roosters.

Tímto se posouvá na první příčku skupiny Roosters, PUK se neodlepuje a již je téměř jasné že bude putovat do Černé skupiny za Bandity a zřejmě Drink Teamem.