Domynos dominovali třetí třetině a skolili Rex

27.09.2017

Krásný hokej, spousty šancí...Neumann (DOM) v brance čaroval. Pavlasova a Noskova (REX) snaha nestačila

Druhé utkání skupiny B svedl k sobě dva vyrovnané celky, kteří se dobře znají ze CCM ligy. Rex s náhradním brankařem Koňákem. Kapitán Obst složil dvě vyrovnané formace. Domynos na tři útoky a dvě obrany, takový tým přichystal Tůma. Do začátku třetí třetiny velmi těsný zápas, ale pak Rex zaspal a nechal si nasázet tři rychlé góly a bylo hotovo

V mlhavé hale tzv. "malé spartě" se hrál hned od ůvodu hokej ve vysokém tempu. Domynos začali trochu aktivněji a hned porvětrali Koňáka v brance. Neujaly se ale pokusy Niessnera a Sommera. Brankař kryl. Rex se osmělil až po několika minutách a nechal sáhnout i brankaře Neumanna na kotouč, který neměl moc práce v úvodních minutách. Rexu byl vyloučen hráč za podražení a Domynos tak chytli dobré tempo. Aktivnější Domynos tak slavili jako první, ale již při vyrovnaném počtu hráčů. Akci zakončoval Semerák, který dostal nahrávku před "kasu" od Suchánka a prosadil se. Měl dost času a nemýlil se. V první třetině byl vyloučen do té doby velmi aktivní a výrazný hráč Rexe za zbytečné protesty vůči sudímu. Staša tak na deset minut oslabil své mužstvo, nemohl zasáhnout do hry. Do konce třetiny jsme viděli zvýšenou aktivitu Rexe, kreativitou hýřil Frank Nosek, přesto k vyrovnání to nevedlo. Neumann kryl vše

Do druhé části hry se vrátil potrestaný Staša a možná i jeho nabrané síly pomohly k tomu, že Rex byl aktivnější prvních deset minut třetiny jim patřilo. Byli všude první a zamykali obranu Domynos. Ti však nepanikařili a z pod tlaku se uměli dostávat do brejků. V začátku třetiny se zranil hráč Domynos, nešťastně si zatížil nohu a Marek Niessner musel odstoupit. Přejeme brzké uzdravení. Po úvodních minutách které patřily Rexu se paradoxně prosadili velmi rychle za sebou hráči Domynos. Suchánek z vlastní třetiny poslal Sommera do útoku ten se natlačil před obránce, zbavil se ho a blafákem zakončil za záda Koňáka. Za pár vteřin dostal spousty času Čermák, stál na vrcholu kruhu dostal kotouč a měl moře času zakončit. Napřáhl a prostřelil mezi tyčkou a brankařem. Domynos vedli 3:0. Sympatické bylo, že Rex si stále věřil a bojoval. Vyplatilo se brzy konec druhé části hry patřil Rexům. Nejprve Filipovič z mezikruží si zkušeně počkal pokořil Neumanna. Za chvilku padl druhý gól do jeho branky. Černý zakončil kombinaci tři na jednoho do růžku. Rexové získávali dech a víru v obrat. Erbrt skvělou bombou srovnal skóre na 3:3. Byl to klasický One-timer! Hvizd píšťalky a po dvou třetinách jsme začínali opět od nuly.

Domynos zratili vedení, ale rychle ho získali zpět. Prosadil se znovu střelec Čermák. Rex za nedlouho srovnal, Vrchota se utrhl od mantinelu a vykličkoval až před Neumanna a nedal mu šanci, podruhé srovnáno. Rex měl momentum a mohl zlomit zápas na svou stranu, ale stopku vystavil velmi aktivní a rychlý Borovský. Podél pravého mantinelu nabral rychlost natlačil se před gomana a zakončil backhandovou kličkou. Vrátil tak Domynos do sedla, ze kterého se už nenechali setřást. Přišla smrtící smršť tří gólů v krátkém sledu. Vopava pláchnul obraně a dal tzv. teploměr. Semerák přidal další trefu Domynos, Satin navázal na sebe hráče a Semrák byl tak sám před brankařem. Rex nechával mnoho prostoru, jakoby odešli z ledu a přišel další trest. Svůj další gól dal Vopava. Měl dost času najít volné místo v brance přímo před brankařem. Bylo rozhodnuto 8:4. V závěru jsme viděli ještě hru 4:4 po vyloučení na obou stranách, ale již změna skóre nepřišla. Domynos berou body, Rex je na nule.

Zápas byl velmi pohledný pro několik málo diváků. Škoda jen mlhy na malé hale, které způsobilo teplé počasí po celý den.