Bandité kousali do Tréninků marně

14.03.2017

Kanaďan Beaudvin hattrickem nedovedl Bandity k prvnímu vítězství. Za HTP byli proti především skvělí Shnebergr (3+0) a Kamas (3+4)

Odveta byla již třetím zápasem pro HTP, naopak Banditi hráli teprve své druhé střetnutí. V brance Tréninků žádná změna, opět skvělý mladík Kalašnikov hlídal klec modrobílého týmu. To Bandité na odvetu nasadili do branky Němečka, který vystřídal odpočívajícího Seidla. Tentokrát se ve Velké sportovní hale v Holešovicích začalo na čas dle rozpisu a pro Nemečka v brance Banditů, to nebyl nejlepší start do soutěže. Obrana před ním zřejmě nedostečně koncetrovaná a takřka z úvodního buly se protáhli jak nůž roztátým máslem Kalas se Shnebergrem, který nekompromisně zakončil. Tréninky tak vedly ihned jedna nula a chytly otěže zápasu do svých rukavic. Němeček se v brance Banditů však rychle chytl a předvedl pár povedených zákroků. Nově složené formace Banditů, které se stále teprve tvoří, se dostávaly do tempa celého zápasu trochu pomaleji. Standardní opory ze zámoří duo Beaudvin a Patlon si již na sebe zvykají, k Hochsteigerovi se přidal šikovný Smolík s Procházkou, zadní řady dobře dirigoval Šulista s Fialou. Dokonce posila se zkušenostmi z Kanadské Juniorky Jáchym Suchánek se dostávala do zápasu až postupně. Při stálém obléhání branky Banditů se zrodila paradoxně protiakce, na jejímž konci byl kanadský legionář Beaudvin, který převzal v rychlosti kotouč od aktivního Vlčka, natlačil se před Kalašnikova a blafákem do forhendu s chladnou hlavou vyrovnal nad ležícím brankářem HTP na jedna jedna. Hráčům Tréninků se samozřejmě takové skóre nelíbilo a začali operovat v útočném pásmu aktivněji. Připravovali si šance pěkně až do kuchyně, tak jak to tito borci umí. Kamas zavezl kotouč do útočného pásma, posunul na Plačka ten vykličkoval z pravé strany skrz obranu až do levého kruhu a krásně překonal Němečka švihem. Vedení tak opět na straně favorita. Střelec prvního gólu se ohlásil ještě jednou do konce třetiny. Rychlá krásná kombinace na jeden dotek, kapitán Tréninků Plaček nechal zakončit Shnebergra. Po třetině tak bylo vedení dvougólové pro Hokejové Tréninky Praha.

Druhá třetina přinesla velmi pěkný hokej a Banditi především začali cítít, že to jde hrát i proti tak zkušeným hráčům, jakými "Hátépéčka" jsou. Kalašnikov se musel v jejich bráně dost ohánět, hru začal dirigovat ve své formaci Suchánek a připravil několik dobrých šancí. I formace kolem Procházky se Smolíkem zavírala soupeře. Výsledkem však byly smrtící protiútoky. První proměněný začal zavezením Plačka, který rozvážně zasekl na modré, přenesl krásným pasem přes šíři hřiště na volného Kamase a ten se z levého kruhu nemýlil. Zvyšoval tak na 4:1. Sympatické bylo, že Bandité nic nepoložili, žádné hádání, žádné fňukání, tento tým drží při sobě ačkoli se teprve rodí a to je krásné. Opět zatlačili soupeře, ale překonat Kalašnikova podruhé se zdálo být nemožné. Jelikož útočníci Hokejových Tréninků Praha byli více osmělení, tak v jednom z mála zámků v obrané třetině Banditů napřáhl nekompromisně Shnebergr, kterému nabil Kalas a prostřelil vše co mu stálo v cestě. A to toho nebylo málo, minimálně dva clonící spoluhráči, tři bránící hráči a brankář. Taková dělovka by si snad našla cestu za záda i Dominátora. Němeček se tak neměl za co stydět. Stav již hovořil jasně, vysoké vedení HTP 5:1. To se ale probrala druhá formace Banditů a otevřela si svůj střelecký účet. Hochsteiger se ukázal jako správný zakončovatel. Úporná mravenčí práce Smolíka, který nenechal v rohu obránce Tréninků vyhodit a získal kotouč a dostal ho před brankoviště Kalašnikova, který z bezprostřední blízkosti musel podruhé kapitulovat.
Banditů začal být plný led, nejprve skvěle hasil několikrát v obraně nejprve Gondek z Hokejových Tréninků Praha, ale i druhá obrana, kde pomáhal zastavovat nebezpečné bandity Bártek. Na další kombinaci však nedosáhli. Rychlá souhra, kdy Kozdělka našel Beaudvina a ten tentokrát backhendovým blafákem vykoupal Kalašnikova. Rázem byl zápas 5:3 a dostal nový náboj. HTP tak přidali v aktivitě a ke konci druhé části již opět převzali iniciativu. Nejprve se krásně musel vytáhnout Němeček proti šanci dobře hrajícího Polocha, ale nakonec se musel skolnit před Plačkem, který dal svůj další gól v lize. Ve druhé třetině ještě zazvonila tyč, to když se mladičký Suchánek protáhl až k zakončení ale tyčka pomohla Kalašnikovi držet výsledek. Na druhé straně tak dobře postavené tyčky nebyly, protože mezi nimi skončil další pokus Kamase, ten z poza brány posouval do brankoviště a obránace Banditů si srazil kotouč do své vlastní branky. 7:3 tak po dvou třetinách.

V třetí část hry se přiostřilo, dokonce v jeden moment se musela hasit menší rozmíška mezi Mrkvičkou z HTP a Banditou Kozdělkou. Slovní výměna se vyvinula až k lehké pěstní výměně, Mrkvička měl ambici přetáhnout dres svému soupěři, ten se však několika rychlými úhyby ubránil, přesto museli pomoci až spoluhráči s rozhodčím a oba rivaly od sebe odtrhli. Ti tak zahřáli poprvé v PHM Cupu trestné lavice svých týmů. Tato potyčka trochu nabudila Bandity. Krásnou individuální akci předvedl Suchánek, který prokličkoval obranou zakončoval poprvé, podruhé, pokaždé už nebylo jak kotouč zastavit v cestě do sítě, ale Kalašnikov nějakou tu možnost přeci jen našel a zastavil tak puk v cestě do jeho sítě. Neuvěřitelné zákroky, hodilo by se napsat i zázraky. Kalašnikov se tak dostal do velké pohody a možná bral v této fázi utkání na lehkou váhu. Přišel trest. Kuřina ďorážel po pokusu od Červeného a padl kontaktní gól. Zanedlouho opět blikalo červené světlo za zády Kalašnikova a to když svůj Hattrick dovršil skvěle hrající Beaudvin, rychlý průnik a opět blafák. Analytici tak zatím hodnotí Beaudvina jako silnou zbraň Banditů. Stav utkání byl pět minut před koncem 7:5. Zdálo se, že se schyluje k velkému tlaku Banditů, tomu však dal zapomenout Kamas, který zakončil hattrickem tento zápas. Rychlý průnik, kolmice skrz útočné pásmo a rychlé zakončení. Bylo rozhodnuto 8:5 je konečné skóre pěkného a svižného zápasu.

Tréninky si tak pomalu zajistily pozici pro postup z prvního místa. To Banditi teď mají dvojzápas s Lenovem o postup z druhého místa. Bude to určitě ještě zajímavé vyvrcholení bojů ve skupině.